26 Haziran 2019 Çarşamba, 504 kişi okudu
KEREM SEÇER
BEN BİŞE DEMİM GÖRİSİZ İŞTE
 
Hani Palulu hemşerimiz İsa SEZEROĞLU,  Şelale reklamı yaparken kendine has uslubu ile ''BEN BİŞE DEMİM  GÖRİSİZ İŞTE'' Diyerek şelaleyi gösteriyor. Sonrası herkesce malum.
 
Buradan yola çıkarak  Ben bişe demiyorum Görüyorsunuz işte, 31 marta yapılan yerel yönetimler seçimlerinde  Büyük şehirlerin ekserisini kaybeden Ak Parti, 25 yıldır yönetimde olduğu İstanbul büyük şehir belediyesinide kaybetmiş, yüksek seçim kuruluna yptığı itiraz ile  seçimlerin sadece Büyük Şehir Belediyesi için yenilenmesi kararı alınmış ve nihayet 23 Haziran da Taşımalı Oy sistemini de  devreye sokan Ak Parti, 31 mart seçimlerinde aradaki 13 bin oy farkı, 23 Haziran seçimlerinde 800 bin oy farkı ile kaybetmişti
 
Sahaya 14-0 gibi bir galibiyetle çıkan Ak Parti, Bu galibiyetin verdiği rehavet ve şımarıklık ile  2023 hazırlanırken, aniden ve hiç beklenmedik bir gol ile sendelemeye başladı.
 
Kurulduğu günden bu güne on dört seçimi hep kazanan bir Ak Parti, Türkiye nüfusunun dörtte bir oranına  tekabül eden İstanbul Büyük şehir belediyesi seçimlerini kaybetmesi demek, 2023 cumhur başkanlığı seçimlerini kaybetmek anlamına gelir.
 
Zira  Politik liderler her zaman seçim döneminde şu ifadeyi kullanırlar. İSTANBULU ALAN TÜRKİYEYİ ALMIŞTIR.
 
Beylik düzü gibi İstanbul'un varoş bir ilçesinin Belediye başkanı olan, ne medyada, nede herhangi bir basın kurumu tarafından adından bahis edilmeyen, CHP li başkan  Ekrem İMAMOĞU, Kemal KILIÇTAROĞLU tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmiş, adı esamisi okunmazken  birden bire Ak Parti tarafından uygulanan  yanlış politik strateji ile 80 milyonluk Türkiyenin varoşlarında bile adından söz edilir olmuş ve Bu ülkede Başbakanlık yapmış bir şahsiyete 800 bin oy farkla seçimi kazanmış.
 
Şimdi Ak Parti içindeki AKP lier çıkıp,   Biz kazanıncaya kadar seçimin tekrar edilmesini istiyoruz. Başbakanı aday yaptık, olmadı, cumhurbaşkanını aday yaparız, o kaç kez kazanmıştı, ne yapar, eder o yine kazanır gibi ifadelerin olmayacağı garantisini kimse veremez.
 
Acı bir gerçekle karşı karşıya kalan Ak Parti için, Bir İmamoğlu'na Bin Ali yetmedi, on bin Ali bulmak gerek,
 
Durup düşünmek gerek ve muhasebe yaparak. Altı ok'a mı yenildik, Bozkurt'a mı, sorularına  cevap bulmalarımı gerek, Yoksa, çok mu şımarmış olmaya mı? 
 
Beka  beka deyip durdunuz, Ülkenin bekasına duhl edenleri seçim arafesinde  devlet Tv ekranların çıkarıp  AK Partiye oy isterken,Ötekiler gelecek, dediniz fakat 23 haziran akşamı bir baktınız  ki  öteki  Siz olmuşuz, 
 
Evet Öteki siz olmuşsunuz, zira siz  17 yıldır  bu milletin size verdiği velayeti doğru okumak yerine o Milletin beklentisi olan  islami değerler için adım atacak olanlara destek olmak yerine korku saldınız. Halkı İslamlaştırmak yerine, İslam'ın ahlakından da tümüyle uzaklaştırdınız,. Herkesi bankaya, faize mecbur ederek AK Bank kadar Ak kaldınız, zinayı suç olmaktan çıkardınız yetmez 6284 istanbul sözleşmesini kanunlaştırarak Ailenin dibine dinamit koydunuz,  tüm bunlar yetmez gibi sayılarını arttırdığımız içki fabrikalarıyla övünerek, bunu parti politikası edindiyiniz  İzmir adayınızın beyanları ile açığa çıktı, ardından istanbul seçimlerini kaybetmenin duygusal sömürüsünü  Cami önünde şampanya patlatıyorlar diyerek pişkinlik sergilediniz.
 
''BEN BİŞE DEMİM  GÖRİSİZ İŞTE...
 
Şerlerinden emin olduklarınızı,kendinizden uzak tutarak,. Kendilerini kazanmak için de; düşmanlarınıza yakın oldunuz, Fakat. Yakın tuttuğumuz düşmanlar dost olmadı. Ama uzak tuttuğunuz dostlar düşman oldu, Kalkıp Onlar için  KARINLARINI DOYURDUK BİZE OY VERMEDİLER dediniz.
 
Bir şeyi fark etmediniz, O karınlarını ndoyurduk dediklerinizin 25 yıldır sizin karnınızı doyurduklarını,
 
Çünkü onlar  size dokunmayı ibadet görmedi, size dokunmayı ibadet görenler  kaç dönem onlar istemediği halde  vekil seçildi?
 
size, İkinci peygamber  diyenleri bulundukları görevden azl etmek yerine Onu taltif ederek Millet vekili ettiniz.
 
size ALLAH'ta bulunan tüm vasıfları kendisinde  toplamış bir lider diyeni, koltuklarla şereflendirmeye devam ettimiz.
 
 Mekkeli bir yetimin’ hikâyesinden ilham alarak çıktığınız yolda, “Benim Uçağım, Benim sarayım olabilir diyerek ,, O ‘Mekkeli yetim’in altına serili şiltenin altında kaldınız, ve kalkıp İstanbul seçimlerini kazanan  İmamoğlu için yolsuzluk,vurgun, emlak milyarderi vs gibi sözler sarf ettiniz,
 
Ülkenin bürokratlarını kendi bölgenizin adamlarından seçip  80 milyonluk Türkiyeyi Karadenizli bürokratlar yöetir olurken  Ayrıştırcı dil kullanmayın Gönül Belediyecileği derken asıl ayrımı siz yaptınız.
 
Demokrasi Halkın yönetimi  anlamına gelsede, Halkı hiç bir zaman yönetime Dahil etmediniz, Halkın istedikleri değil sizin istediklerinizi Halkın önüne getirip seçtirdiniz, Halk bu kişilerin yaptıkları yanlışlar nedeniyle görevlerinden alınmalarını talep edince Halka dikelip KİMSE BİZE TALİMAT VERMESİN BAKAN DEĞİŞİP DEĞİŞMEME KONUSUNDA KABİNEMİZ GÖREVİNE DEVAM EDECEK mealinde sözler söyleyerek  katılımcı demokrasi yerine Totalider Demokrasi uyguladığınızı ispat ettiniz.
 
Tamı tamına 17 yıl Bu millet sizden sizden değerleri örtüşmeyen kanunlarda iyileştirme yaparak Milletin asli değerlerini öncelemenin yollarının açılmasını bekledi, geçen 17 yıl içerisnde  yaptığınız tek şey Bir genelge ile BAŞ ÖRTÜSÜNÜ SERBEST ettiniz, Dışında çıkardığınız her kanun, her kanun hükmünde kararname sizinle birlikte hepimizi ALLAHın gazabına Müstehak etti.
ALLAH azze ve celle  bir Topluma bir kavme, ümmete Gazap etmez, İlle de  kızdığı  gazab ettiği zaman,
 
 
ŞU HADİSİ DİKKATLE OKUYALIM...
 
Mâ sahitallàhu azze ve celle âlâ ümmetin illâ galâ sa'ruhâ ve eksede esvâkuhâ ve eksera fesâdühâ veşdette cevrü sültànihâ ve inde zâlike lâ yüzekkî ağniyâuhâ ve lâ yaiffu sültànühâ ve lâ yusallî fukarâühâ)...
 
1.( galâ sa'ruhâ) Önce pazarlarında fiatlar yukarıya fırlar, pahalılaşır.
 
( yerli üretimi bitirdiniz ay çekirdeğinden samana kadar hep ithal ettiniz)
 
2.( Ve eksede esvâkuhâ) "Çarşı, pazarları kesâda uğrar
.
( Ekonominin dizginlerini eline verdiğiniz Damat, Mc.Kinsey ile  Ekonomiyi bitirdi )
 
3. (Ve eksera fesâduhâ) "Ülkenin fitnesi, fesadı artar."
 
( Kardeşlik ruhu yok edilip particilik ruhu yerleştiridi)
 
4.( Veştedde cevri sultànihâ)
 
"Yöneticilerin zulmü artar.
 
(Ve inde zâlike) "İşte böyle olunca, yâni Allah gazab ettiği zaman,
 
5.(lâ yüzekki ağniyâuhâ) Zenginler zekât vermemeye başlar. 
 
(Ve lâ yaiffu sultànühâ) Sultanlar namuslu, dürüst olmamağa başlar, rüşvet alır, haksızlık yapar,
 
( Ve lâ yüsalli fukarâühâ) Fakirleri de namaz kılmaz,
 
İşte bunlar oldumu ALLAH o topluma,O millete, O ümmete  Gazab etmiştir...
 
çok partili sisteme geçildiği elli yıl içinde Tüm Mücadelesini İSLAM ve islami değerlerle  harb etmeye kendini şartlandırmış olan CHP,yi Siz kazanmaya zorladınız ve  sizlerin yukarıda bir kısmını yazdığım sebeplerden dolayı   % 50 den fazla oy alarak  Türkiye nüfusunun dörtte biri olan İstanbulu almış, bu topluma ALLAH ın gazab etmesine  sebep olmuştur.
 
Reklamın devamında Ne diyordu İsa SEZEROĞLU, 
GÖRÜYORSUNUZ İŞTE ANLATMAYA GEREK YOK...
 
Mutlumusunuz... 
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BEN BİŞE DEMİM GÖRİSİZ İŞTE