675 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAYRAM ÖNCESİ DENETİMLER BAŞLADI
BAYRAM ÖNCESİ DENETİMLER BAŞLADI
İl Müdürü Turan KARAHAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal ÇETİNKAYA ve teknik personel, Ramazan Bayramı öncesi İlimizdeki tatlıcıları denetledi. Üretim ve satışın yapıldığı işletmelerde gerçekleşen denetimlerde hijyen ve halkın sağlığı ön planda tutuldu.
 
         Özellikle bayram öncesindeki denetimlerle halkın daha kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasının amaçlandığı belirten İl Müdürü Turan KARAHAN; “ Dini bayramlarımız öncesi tatlı tüketiminde ciddi artış oluyor. Halkımızın sağlığını etkileyecek olumsuz şartlarla karşılaşmamak için sürekli yaptığımız denetimleri bayram öncesi arttırıyoruz. İmalathanelerde, Hijyen kontrolü, mutfak hijyeni, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları, kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yapılırken, işletmelerde eksik görülen konular yetkililere sözlü ve yazılı olarak da iletiliyor.  Şu ana kadar yaptığımız denetimlerde hiçbir sorunla karşılaşmadık. İşletme sahiplerine göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutluyor, hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
 
 
 
İşletme sahipleri de yapılan kontrollerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, kontroller sayesinde işletmelerin kalite standartlarının yükseldiğini bu sayede vatandaşlara uygun hizmet verdiklerini söyledi.
06 Haziran 2018 Çarşamba, 17:12
675 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
BAYRAM ÖNCESİ DENETİMLER BAŞLADI