03 Mayıs 2015 Pazar, 1487 kişi okudu
BAŞÖRTÜSÜ BİTTİ KİŞİLİK SORUNU GELDİ
Bundan 10-15 yıl önce halk arasında klasik bir laf vardı; "Millet ay'a çıktı biz hala başörtüsüyle uğraşıyoruz" diye.
 
Sene 2015 dünyada depremler, kadın cinayetleri, büyük siyasi dengesizlikler, teknolojik yenilikler olurken biz Türkiye olarak yatışımız, kalkışımız, oturuşumuz, yiyişimiz, içişimiz; siyasetçilerin yedikleri, içtikleri, nerede ne yaptıkları, aldıkları nefesi dahi önemli hal almış. 
 
Siyasetin önemsiz olduğunu söylemiyorum ancak dünyada bu kadar önemli gelişmeler varken, oturup siyasetçileri düşüneceğimize siyasetçilerin geçmişte ne vaad verip ne yapıp ne yapmadıkları, yeni gelecek siyasetçilerin bunları yapıp yapamayacaklarını konuşmak daha makul olacaktır. 
 
Asya'nın en fakir ülkesi olan Nepal'de geçtiğimiz hafta 7.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve ölü sayısının 10.000 aşması bekleniyor. Nepal siyasi olarak ve jeopolitik bize fayda sağlamadığı için mi önemsemedik acaba? 
 
Bunların yanında bu deprem Amasya(Amasia)  kıtaların birleşmesi teorisini de güçlendirici etkenler yarattı ve jeolojik olarak yeni bir süreç yaratmış oldu. Tabi biz bunların ne olduğunu bile henüz bilmiyoruz. 
 
Gardaş devlet Azerbaycan'da 17 yaşında genç kızımız Aytaç Babayeva teklifini kabul etmediği kişi tarafından 8 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Azerbaycan nasıl Özgecan için Türkiye'ye destek olduysa bizler de Azerbaycan'a bu konuda destek olacağız. 
 
Elazığ'a dönecek olursak bu seçimler biraz daha farklı, tek parti dışında MHP, CHP hatta Vatan Partisi bile seçim çalışmalarını yürütmesi Elazığ'da çok sesliliğin geldiğini gösteriyor. 
 
Dikkatimi çeken konulardan bir diğeri de genelde köşe yazılarımı orta yaş ve üstü okuyor. Özellikle genç kesimin de okumasını da isterim. Bu şehrin gençliği bir hayli fazla ama yer çekimi olmayan ortamda ayakta kalmış gibi oradan oraya savruluyor. 
 
Gençler olarak parçalanmayalım bir olalım, diri olalım. 
 
Bu siyasi zeminde elbette ki siyasetçilerden tecrübe edinmeliyiz ama kraldan çok kralcılık yapmayalım. 
 
Her şeye evet evet, tamam tamam diyerek ne kendimizi geliştiririz ne de bu memleketi geliştiririz. 
 
Amacımız kendimizi ve memleketimizi geliştirmek ve kalkındırmaksa kendimizden önce memleketimizi düşünelim...
 

 

Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAŞÖRTÜSÜ BİTTİ KİŞİLİK SORUNU GELDİ