480 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Baskil’de Kayısı Çalıştayı Düzenlendi…
Baskil’de Kayısı Çalıştayı Düzenlendi…
Baskil İlçesinde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün düzenlediği Kayısı Çalıştayı yapıldı.
 
Çalıştaya Baskil Kaymakamı Uhud Emre KOYUNCU, Baskil Belediye Başkanı İhsan AKMURAT, Elazığ Belediye Başkan yardımcısı Mashar AYAZ, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali EROL Kurum ve kuruluş Müdürleri, STK Temsilcileri, Oda ve Üretici Birlik Başkanları, İl Genel meclis üyesi, Muhtarlar ve çok sayıda üretici katıldı.        
 
Baskil Belediyesi Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezinde düzenlenen çalıştayda konuşan Elazığ Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, çalıştayın kayısının üretimden pazarlamaya kadar sorunlarının ve çözüm önerilerinin ele alınması amacıyla organize edildiğini söyledi.
 
Kayısı üreticilerinin son yıllarda daha bilinçli hareket ederek bakım ve zirai mücadele ile sigorta konularında hassasiyet gösterdiğini kaydeden KARAHAN, daha kat etmeleri gereken çok yol olduğunu belirtti. KARAHAN, çalıştayın ülke tarımına hayırlar getirmesini diledi.
 
Baskil Belediye Başkanı İhsan AKMURAT' da ülkenin en önemli kayısı üretim merkezlerinden Baskil'de kayısının ilçenin temel geçim kaynağı olduğunu söyledi. AKMURAT; "Kayısının sorunlarını tartışırken Baskil'in bütün sorunlarını tartışmış olacağız. Kayısı üretimi, üreticilerimizi, ihracatçılarımızı, esnafımızı, tarıma dayalı sanayimizi, kayısıda çalışan tarım işçileri, çevre illerden gelen mevsimlik tarım işçilerini, Baskil ekonomisine olan dolaylı katkısı nedeniyle tüm halkımızı ilgilendirmektedir. Çalıştayın hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.
 
           
23 Eylül 2018 Pazar, 15:05
480 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Baskil’de Kayısı Çalıştayı Düzenlendi…