852 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞKAN KOCA ' NIN AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLDU
BAŞKAN KOCA  NIN AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLDU
Kanal Fırat Televizyonunda Zeki Akbıyık İle Gündem programına konuk olan Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca’nın Şehir Hastanesi ile ilgili açıklamaları gündem oldu:
 
5 Liralık yeni ayna, hastaneye 17 liraya fatura ediliyor 
 
Kanal Fırat Televizyonunda Gazeteci Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu Gündem programının konuğu olan Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M.Nafiz koca, programda yaptığı açıklamaları ile gündeme oturdu.
 
Şehir Meclisi İcra Kurulu Başkanı Turan Yıldız ve Şehir Meclisi yönetim kurulu üyesi aynı zamanda Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı olan M. Nafiz Koca’nın konuk olduğu Gündem programı Elazığ’da gündem oluşturdu.
 
Fethi Sekin Şehir Hastanesinde hastalara verilen randevuların konuşulduğu bölümde televizyonun WhatsApp hattı adeta kilitlendi.
 
Başkan Nafiz Koca’nın kendilerine gelen randevu ihbarlarının akıl almaz tarihlere verildiğini söylemesi üzerine Moderatör Akbıyık, öyle bir şeyin olmayacağını bir yanlışlık olabileceğini söylemesinin ardından Koca randevu belgesini ekranlara yansıttı.
 
Yansıtılan bilgi notunda Fethi Sekin Şehir Hastanesinde Kulak Boğaz Burun polikliniğinden randevu alan bir hastaya 20 Mart 2022’ye randevu verildiği görüldü.
 
Koca, programdaki konuşmasında, “Zeki bey inanmadınız değil mi? Bizde inanmamıştık, böyle bir şeyin olmayacağını ifade etmiştik ve belge istemiştik, vatandaş belgesiyle geldi. Bizde şok olmuştuk. Ancak gördük ki yaşananlar doğruymuş. Biz buradan bir yetkilinin çıkıp konu hakkında bir açıklama yapmasını istiyoruz. Böyle bir şeyin nasıl olacağını sorduğumuzda, Sağlık Müdürlüğünün uzman doktor açıklarının olmadığını Kamu Hastaneleri Birliğine bildirdiğini öğrendik. Eğer uzman doktor açığı yoksa nasıl olurda 2022 yılına randevu verilir.” Dedi. 
 
BİR RANDEVU DA 2020’YE VERİLMİŞ
 
Bu konuşmaların ardından Program sunucusu Zeki Akbıyık’ın telefonuna benzer bir randevu belgesi geldi. Bu belgede de yine KBB’den alındığı ve 2018 yılında alınan randevu tarihinin 2020 olduğu gözlendi.
 
Büyük ilgi ile izlenen Gündem programı atılan mesajlarla Elazığ’da yaşanan bu tür olumsuzlukların gün yüzüne çıkmasından dolayı Kanal Fırat Televizyonuna teşekkür mesajları yağdı.
 
DEVLET ZARARA UĞRATILIYOR
 
Fethi Sekin Şehir Hastanesinde yaşananların devleti zarara soktuğunu ifade eden Cemiyet Başkanı koca, Hastanede peyzaj çalışması olmamasına rağmen peyzaj için faturalar tanzim edilmesi yönünde baskıların olduğu yönünde iddiaların olduğunu söyledi.
 
Diş Hastanesinde diş doktorlarının kullandıkları aynanın yenisinin 7 liraya alındığını ancak firma tarafından dezenfekte edilen kullanılmış aynalar hastaneye 17 ile 20 lira arasında fatura edildiğini söyleyen Koca dezenfekte edileceğine yenisini almanın daha mantıklı olduğuna vurgu yaptı.
 
Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Müdürlüğü veya bir yetkilinin programa katılıp konu hakkında açıklama yapmalarını da beklediklerini söyledi.
 
 
 
10 Kasım 2019 Pazar, 17:21
852 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAŞKAN KOCA NIN AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLDU