189 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Başkan Gür; “Gençlik Merkezi Yeni Sezona Yetişecek İnşallah!”
Başkan Gür Gençlik Merkezi Yeni Sezona Yetişecek İnşallah!
Elazığspor ve Elazığ Belediyespor Takımlarımızın İç Saha Maçlarını Elazığ’da Oynamaları İçin, TFF Malatya Bölge Müdürlüğü’yle görüşmeler başladı…
 
Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Gür ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren iç saha maçlarının Gençlik Merkezi Sahası’nda oynanması adına girişimlere başladılar…
 
Geçtiğimiz günlerde geniş katılımlı yapılan toplantının ardından profesyonel takımlarımızın iç saha maçlarının Gençlik Merkezi Sentetik Saha’da oynanması için Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür ile Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren dün Malatya’ya giderek TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ile istişare toplantısında biraraya geldiler. Olumlu geçtiği öğrenilen toplantı ile ilgili spor servisimize konuşan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Gür, saha sertifikası ve tesislerdeki eksikliklerin giderilmesi adına bölge müdürü ile istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirterek, bir aksilik yaşanması durumunda Gençlik Merkezi Sahası’nın yeni sezona yetişeceğinin müjdesini birkez daha verdi. Gençlik Merkezi Sahası konusunda güvenlik sertifikası almaları gerektiğini de aktaran Başkan Gür, eksiklerin giderilmesi ile birlikte TFF’ye başvuracaklarını belirterek, zemin konusunda da çalışmaların yarın veya diğer gün başlayacağını söyledi. Doğukent’te yapılması planlanan Butik Stadyum konusunda da konuşan EASKF Başkanı Mustafa Gür saha zeminin çim olması kararlaştırılan stadyumun ihale den sona 110 gün içinde tamamlanacağını belirtti.
 
Başkan Gür’ün yaptığı açıklama şöyle;
 
*OLUMLU BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK…
 
“Hem Elazığsporumuzun ve hemde Belediyesporumuzun iç saha maçlarını Elazığ’da oynamaları adına göreve geldiği günden itibaren canla başla çalışan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren Beyle birlikte Bölge Müdürümüzle bir görüşme gerçekleştirdik. Saha sertifikası ve tesislerdeki eksikliklerin giderilmesi adına bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Olumlu bir görüşme oldu. Kendisi de her türlü desteği vereceğini, maçların ilimizde oynanması adına ne gerekiyorsa elinden gelenin fazlasını yapacağını bizlere söyledi. Biz konuyu sayın valimize de arzettik. Güvenlik sertifikası alınacak. Bu sertifikanın yanı sıra saha sertifikası ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurumuzu yapacağız. İnşallah olumlu geçer. Olumlu geçerse bir karar verilecek. Bir aksilik olmazsa inşallah her iki profesyonel takımlarımız maçlarını ilimizde oynayacaklar. Zeminle ilgili yarın veya diğer gün iyileştirme çalışmaları başlayacak. Tesislerle ilgili eksiklikleri giderilmesi adına müteahhit firmamızda yoğuna şekilde çalışıyorlar. İnşallah bir aksilik çıkmazsa Sakarya Maçı’na yetişecek sahamız.”
 
*BUTİK STADYUM 110 GÜNDE TESLİM EDİLECEK…
 
“Butik stadyumun çim saha olması konusunda hem fikir olduk. Ortak bir karardı. Butik saha ile ilgili ihale 28 Ağustos’ta yapılacak biliyorsunuz. İhale yapıldıktan sonra plan tadilatı yapılmak kaydıyla ciddi şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 110 günlük bir teslim süreci olacak. Bir aksilik olmazsa kazanan firmamız bu süreç içinde sahamızı teslim edecek inşallah bize.
19 Ağustos 2019 Pazartesi, 15:27
189 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Başkan Gür Gençlik Merkezi Yeni Sezona Yetişecek İnşallah!