649 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Başkan Demirbağ’dan TRT’ye Tebrik ve İstek
Başkan Demirbağ’dan  TRT’ye Tebrik  ve İstek
Mis Holding Yön. Kur. Bşk. Nihat Demirbağ, Türkiye Radyo  Televizyon Kurumu’nun 50. yılına girmesinden dolayı açıklamarda bulunarak TRT 1 için tebrik mesajı yayınladı. 
 
Demirbağ açıklamasında ; “ Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, ülkemizde kamu hizmeti yayıncılığını layıkı ile yapan güzide bir kurumdur. 
 
Günümüzde; ulus bilincinin ve ortak değerleri kapsayan kültür varlığının, milli ve manevi değerlerin halkımıza verilmesi adına, ciddi çalışmalar yapan TRT, üzerine düşeni yapabilmenin gururunu yaşamaktadır. Tebrik ediyorum. 
 
Payitaht Abdülhamid , Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kutulamare  gibi dizilerle milli değerler bilinçlerde canlı tutulmakta; başta TRT Diyanet olmak üzere TRT’nin diğer kanallarında da, halkımızın manevi değerleri ile örtüşen güzide yayınlar gerçekleştirilmekte, halkın gönlünde taht kurmaktadır. 
 
TRT Haber başta olmak üzere tüm televizyon ve radyo organlarından yapılan ilkeli habercilik, ülkemizde, coğrafyamızda ve tüm dünyada ilkeli ve doğru haberlerin ender adreslerinden biri olmuştur. 
 
Farklı zenginliklerimizin tamamına hitap eden TRT Avaz, TRT Kurdi, TRT El Arabia gibi kanallar, sadece ülkemizde değil gönül coğrafyamızda da  tüm etnik unsurların benimsediği iddalı bir yayın kuruluşu olmayı başarmış, köklü yayın deneyimini TRT World ile tüm dünyaya açılarak taçlandırmıştır. 
 
TRT, yüzlerce kanal içerisinden herkese ve her kesime hitap ettiği için Türkiye ile birlikte Türk dünyası vede İslam dünyasını da kucaklamaya, bilgilendirmeye devam ediyor. 
 
Halkın TRT’ye karşı sevgisi ve güveni her geçen gün artmakta. Her zaman izlenmeye değer bulunarak ailelerce takip edilmekte. 
 
Tüm bunları göz ününe aldığımızda, kamu hizmetinin layıkı ile yapıldığı, reyting kaygısı olmadan amacın halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek olduğu, bu arzunun ise başarıldığı, reytingi de beraberinde getirdiği görülmektedir. Yüce milletimizin göz bebeği olan Türkiye Radyo Televizyon kurumunun aynı doğrultuda yayın politikasına devam edeceğine inancımız tamdır. Başarılarınızın devamını diliyorum’dedi. 
 
Geçmişe Dayalı Karşılaştırmalı Haberler Daha Sık Yayınlanmalı 
 
Demirbağ, Halkımızın hafızasında canlı kalması adına; hızla gelişmekte olan Türkiye’mizde, geçmişe dayalı karşılaştırmalı yayınların daha sık yapılması, kurulduğu ilk yıldan itibaren gerek kendi kurumlarında, gerekse tüm ülkemizde kaydedilen mesafenin  net şekilde halkımızda idraki adına önem arzmektedir. Örneğin 50 yıl önce – 50 yıl sonra formatında bir program başlatmaları ne kadar güzel ve ne kadar ilgi çekici olur. O gün 20 yaşındaki biri, 70 yaşında kendini izleyecek ve güzel duygular edinecektir. Aynı durum siyasi, sosyal, ekonomik konularda da geçerlidir. Ülkece hem nostalji hem de farkındalık tesis edilmiş olacaktır. 
 
Ayrıca TRT’mizin  mili ve manevi değerlerimizi aynı şekilde gözeterek yayın hayatına devam etmesi ve sayısız nice başarılara imza atması nacizane temennimizdir. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’mun 50. Yılı; ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm dünyaya hayırlı olsun. “   ifadelerine de yer verdi. 
 
07 Şubat 2018 Çarşamba, 21:00
649 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Başkan Demirbağ’dan TRT’ye Tebrik ve İstek