381 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞKAN AYDIN AYAZ'DAN PAZAR DENETİMİ "HAKSIZ KAZANCA BAŞKAN AYAZ ENGELİ"
BAŞKAN AYDIN AYAZDAN PAZAR DENETİMİ HAKSIZ KAZANCA BAŞKAN AYAZ ENGELİ
Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, Çarşamba günleri Beldede kurulan Pazar alanını dolaşarak, Belediye ekipleri ile pazarcıları denetlediler.
 
Başkan Aydın Ayaz, Pazarcıların halk ile diyaloglarına ve Pazar fiyatlarındaki haksız kazançlara müdahalede bulunarak, şunları kaydetti.
 
“Hizmet sektöründe haksız kazanca ve halk ile diyalogda takınılan üsluba dikkat etmek gerek. Empati kurmak pazarcının takınacağı davranışları arasındadır. Hatta her insanın yapması gereken davranışlar arasındadır. Kendilerine ve ailelerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa, kendilerinin takınacağı tavır da öyle olmalı. Zor bir süreçten geçtik, halkın rızkına yüksek fiyatlarla engel olanlara, fırsat vermeyeceğiz.
 
Bizlerde ekiplerimiz ile bugün pazarcılarımızdan problemli olanları tesbit ederek gerekli işlemlere tabi tuttuk. Amacımız pazarcılarımızın rızkına sebep olmak değil, bilakis daha dikkatli olmalarını sağlamak. Ama bu tür davranışları sergilemeye devam edecek olurlarsa illa haklarında gereken yapılır. Devlet her zaman halkının yanında, haksız kazancı sadece kul değil, Allah dahi kabul etmez.” Dedi.
10 Ekim 2018 Çarşamba, 23:55
381 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
BAŞKAN AYDIN AYAZDAN PAZAR DENETİMİ HAKSIZ KAZANCA BAŞKAN AYAZ ENGELİ