256 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞKAN ARSLAN TİRE’ DE OSCAR’ LI KOOPERATİFİ İNCELEDİ.
BAŞKAN ARSLAN TİRE’ DE OSCAR’ LI KOOPERATİFİ İNCELEDİ
Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyürük’ ü ziyaret etti. 
 
Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ TSO Yatırım ve Proje Koordinatörü Osman Seçgin, Elazığ TSO Basın ve Medya Sorumlusu Yunus Üstündağ ile birlikte Türkiye’ de kooperatifleşme alanında başarıyı yakalamış ve örnek teşkil eden Oscar’ lı Kooperatif ünavnına da sahip olan Tire Süt Kooperatifi tesislerini inceledi.
 
Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyürük ile bir süre görüşen Başkan Arslan, Tire’ deki Kooperatifleşme modelini Başkan Eskiyürük’ ten dinledi.
 
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Eskiyürük, Tire’ de Kooperatifçilikle önemli kazanımlar elde ettiklerini belirterek, ürünlerin değerlendiğini çiftçilerin para kazanmaya başladıklarını işletmelerin büyüdüğünü, verimliliğin arttığını ifade etti. 
Başkan Eskiyürük Elazığ’ da da bu modelin başarıya ulaşacağına inandığını belirterek Türkiye’ nin her yerinde kooperatifleşmeyi yaygınlaştırarak ithal eden değil ihraç eden bir konuma gelmemiz gerekiyor, dedi.
 
Başkan Arslan ve beraberindeki heyet daha sonra Tire Endustriyel Sanayi bölgesi’ ndeki Tire Süt Kooperatifi tesislerini ziyaret etti. 
 
21 Nisan 2019 Pazar, 12:03
256 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAŞKAN ARSLAN TİRE’ DE OSCAR’ LI KOOPERATİFİ İNCELEDİ