1365 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞKAN ALAN’DAN TERÖRE KINAMA
BAŞKAN ALAN’DAN TERÖRE KINAMA
 
10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul’da bir spor müsabakası sonrası gerçekleşen terör eylemine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN,  sosyal ve kültürel bir faaliyete katılan vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik yapılan hain saldırının, geçerli hiçbir izahı ve kabulünün mümkün olmadığını söyleyerek teröre lanet etti.
 
 ALAN, açıklamasında “Dün İstanbul’da spor müsabakası sonrasında hareket halindeki araç ve canlı bomba aracılığı ile yapılan hain ve kalleş terör eyleme neticesinde maalesef 27’si polis 29 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve 166 vatandaşımızın yaralandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu hain saldırı Elazığ Ticaret ve Sanayi Camiası olarak bizleri derinden üzmüştür.
 
 Bu tür terör eylemleri, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Terörün çirkin yüzünü hiçbir insani değerle açıklamamız mümkün değildir. Huzur ve güven ortamı ile birlikte, kalkınma ve gelişmemizi tehdit eden bu tür hadiseler birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Yurt içinde ve yurt dışında bütün terör örgütlerinin kökünü kazma noktasında kararlılıkla mücadelesini sürdüren hükümetimizi ve tüm güvenlik güçlerimizin Türk ulusu olarak yanındayız. Halkımızın duası bu mübarek Mevlit Kandili gecesinde onlarladır.
 
 Bu vesile ile, Elazığ iş dünyası adına, tüm şehitlerimize Allah (c.c.)’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyor, güvenlik güçlerimize ve Türk Ulusuna başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi. 
 
11 Aralık 2016 Pazar, 15:18
1365 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAŞKAN ALAN’DAN TERÖRE KINAMA