1073 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Başkan Alan’dan: Kılıçdaroğlu’nun Konvoyu ile Cizre’de Meydana Gelen Terör Olaylarına Kınama
Başkan Alan’dan Kılıçdaroğlu’nun Konvoyu ile Cizre’de Meydana Gelen Terör Olaylarına Kınama
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan terör saldırısı ile Cizre’de bomba yüklü araçla Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıları kınadı.
 
Hedef Türkiye’nin Birlik ve Bütünlüğüdür…
 
Başkan Alan açıklamasında şunları söyledi: “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna 25 Ağustos 2016 tarihinde Artvin yakınlarında bölücü terör örgütü tarafından bir saldırı düzenlenmiş ve saldırı sonrasında bir asker kardeşimiz şehit olmuştur. Öncelikle Ana muhalefet partimizin genel başkanına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Menfur olayda şehit düşen asker kardeşimize Yüce Allah (c.c) rahmet, yakınları ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diliyorum.
 
26 Ağustos 2016 tarihinde ise maalesef ilimizde Emniyet Müdürlüğümüze yapılan araçla bombalı intihar saldırısının benzerinin Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şubesi binalarına yönelik yapıldığı haberini almış bulunuyoruz. Bölücü terör örgütü tarafından bomba yüklü hafriyat kamyonuyla yapılan hain intihar saldırısı sonrasında 11 polisin şehit olduğu, çoğunluğu polis olan 78 kişinin yaralandığını maalesef büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
 
Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan ve 15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesiyle birlikte terör örgütlerinin son çırpınışları şeklinde meydana gelen bu menfur olayları Elazığ iş dünyası olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz. Tek vatan ve tek bayrak altında Türkiye Cumhuriyeti’nin askeriyle, polisiyle, kurumlarıyla ve tüm halkıyla hiçbir şer odağına geçit vermeyeceğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.
 
Artık son bulmasını temenni ettiğimiz bu menfur olayların bir daha yaşanmaması dileklerimle, saygılar sunarım” dedi. 
 
26 Ağustos 2016 Cuma, 14:37
1073 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Başkan Alan’dan Kılıçdaroğlu’nun Konvoyu ile Cizre’de Meydana Gelen Terör Olaylarına Kınama