144 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Başkan Adayı Arslan: Sorunları hep birlikte yaşadık, bundan sonra da birlikte çözeceğiz!
Başkan Adayı Arslan Sorunları hep birlikte yaşadık bundan sonra da birlikte çözeceğiz!
Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan seçim çalışmaları kapsamında kentteki ziyaretlerini sürdürüyor.
 
Başkan Arslan programı çerçevesinde Elazığ Okul Sporları Grup Birinciliği Halk Oyunları Yarışmasına iştirak eden Arslan ardından Şira Meydanı ve Yeni Mahallede vatandaşlar ile bir araya geldi.
 
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan programı kapsamında Elazığ Okul Sporları Grup Birinciliği Halk Oyunları Yarışmasına iştirak eden Arslan ardından Şira Meydanı ve Yeni Mahallede vatandaşlar ile bir araya geldi. 
 
Elazığ sürekli kan kaybettiğini ve esnaflarında bir yakınma içerisinde bulunduğunu dile getiren Başkan Arslan, bugün burada da gezdik gördük vatandaşlarımız ekonominin zayıflığından ve bu ticaret alanlarının bakımsızlığından bahsediyorlar. Elazığ Belediyesinin kent içerisindeki ticaret alanlarının yeniden canlanması için yapması gereken bir çok sorumluluğu var. Elbette mevcut yönetim iki dönemdir bu sorumluluğu yerine getirmediği için bu eski tarihi ticaret mekanlarımız eski vasıflarını kaybetmiş durumda. Burası eskiden daha sağlıklı daha ucuz olan köy ürünlerini almak için koştuğumuz yerdi. Şimdi görüyoruz ki o eski hareketli dönemlerinden çok uzakta.
 
Şehir alanları içerisinde bu alanların yeniden dizayn edilmesi gerektiğine vurgu yapan Elazığ Belediye Başkan Adayı Arslan, zamanında oluşan ticari merkezlerin belli odakların yönlendirmesi sonucu ortadan kaldırılmak istenmesine müsade etmeyeceğiz. Belediye Başkanı olarak doğru bir yönetim ve kadro ile Elazığ’ın ekonomik kayıplarının önüne geçerek kaynakların dışarı akmasını önleyip ekonomimize güç katabiliriz. Planlama ve dizayn noktasında da eskiden oluşturulan ticari alanları yeniden hareketlendirmek ve canlandırmak gerekiyor. Tabi bu da sosyal dokuyu çok iyi analiz ederek burada yaşayan esnafların öngörülerini de bir plan dahilinde ele alarak modern bir kent oluşturabiliriz. Bunu bir çok il başardı ama Elazığ 15 yıldır bu anlamda bir çalışma ve çaba ortaya koyamadı maalesef aynı alanlar sürekli sökülüp söküp yapıldı şuan bulunduğumuz Şira Pazarının içerisinde meydan da bunun örneği birçok başkan gelip kendi kafasına göre burayı değişip durmuş fakat hala daha burayı eski vasfına kavuşturamamış.
 
Seçim dönemi sıkıntıların konuşulduğu bir süreç olmakla birlikte çözüm yollarının da konuşulduğu bir süreç bu şehirde sorunları dertleri hep beraber yaşıyoruz bundan sonrada hep birlikte çözeceğiz, çözüm yollarını birlikte bulacağız. 
 
 
BİRLİKTE AĞLAYIP BİRLİKTE GÜLECEĞİZ
 
Elazığ Gençlik ve Spor Müdürlüğünün davetlisi olarak katıldığı, Elazığ Okul Sporları Grup Birinciliği Halk Oyunları Yarışmasına iştirak eden Arslan burada yaptığı konuşmada, kültürel değerlere sahip çıkma adına bu yarışmanın organize edilmesinin Elazığ adına çok güzel bir adım olduğunu ifade etti. Başkan Arslan ülkemizin dokusunu yansıtan folklor oyunları ile burada becerilerini sergileyecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Biz birlikte yaşayacağız, birlikte eğleneceğiz, birlikte ağlayıp birlikte güleceğiz bugüne kadar nasıl geldiysek bundan sonrada öyle devam edeceğiz. Şehrimizi kültürlerimiz ile yoğurmamız lazım gençlerimizi kültürlerimiz ile buluşturmamız lazım gülerek eğlenerek şehrimizi ve ülkemizi ileri boyutlara taşıyacağız. Dedi.
 
10 Mart 2019 Pazar, 21:15
144 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Başkan Adayı Arslan Sorunları hep birlikte yaşadık bundan sonra da birlikte çözeceğiz!