147 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Başhekim Kılıç'tan Başkan Koca'ya ziyaret
Başhekim Kılıçtan Başkan Kocaya ziyaret
Elazığ Ruh Sağlı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi, Psikiyatri Uzmanı Nülüfer Kılıç, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı, Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Nafiz Koca'yı ziyaret etti. 
 
Ziyarette hastane çalışmaları hakkında bilgiler veren Başhekim Nülüfer Kılıç, yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını ifade ederek, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Şehir Hastanesine taşınmasının ardından göğüs servisinin hastaneleri bünyesine devredildiğini ve göğüs servisinin çocuk ve ergen psikiyatri polikliniği olarak dizayn edildiğini kaydetti. 
 
4 HEKİM HİZMET VERİYOR
 
Çocuk ve ergen psikiyatri polikliniğinde 4 hekimin hizmet verdiğini belirten Başhekim Kılıç,"Eğitim ve Araştırma hastanesi taşınınca buradaki bir bina Ruh Sağlı ve Hastalıkları Hastanesi'ne devredildi. Çocuk ergen servisini bu birime taşıdık. Zaten Bakanlığımızın istediği, hizmet kalitesi açısından da olması gereken çok güzel bir hizmet oldu. Çocuk ergen servisini tamamen erişkinlerden ayırdık. Ana binadan ayırdık. Şuan bizim 2 çocuk ergen psikiyatri uzmanımız, çocuk gelişim uzmanımız, var, psikologumuz var. Bakanlığımızın bizden istediği personel sayısını arttırdık. 2 Bayan, 2 erkek psikologumuz var. Nöbet usulü 4 hekimimiz görevlerini yapıyor. Bu da şehrimiz için çok güzel." dedi. 
 
MADDE BAĞIMLILARI TEDAVİ EDİLİYOR
 
Ruh Sağlı ve Hastalıkları Hastanesi bünyesinde çocuk madde bağımlılığı ve AMATEM birimleri olduğunu belirten Kılıç, "Buraya yatan hastalara yine çocuk ergen psikiyatri uzmanlarımız bakıyor. Onlar uygun görürse yatışları yapılıyor. Takiplerini de çocuk ergen psikiyatristlerimiz yapıyor. Aynı şekilde AMATEM birimimiz var. Bakanlığımızın ve devletimizin politikası özellikle madde bağımlılığı. Çünkü bu genel bir sorun. Bununla mücadele, Bakanlığımızın da politikası. Madde bağımlısı olan hastalar gönüllülük üzerine tedavi ediliyor. Ama bazı hastalarımız tedavi olmak istemiyor. Ama yakınları tedavi ettirmek istiyor. Yardımcı olmak istiyor. Gerçekten de yardımcı olmak lazım. Bunun için Bakanlığın bir politikası var. Türkiye'de 4 pilot ilde bu uygulanıyor. Bu illerden biri de Elazığ. Biz bununla ilgili çalışmalarımıza başladık. Binayla ilgili kısma tamamladık. Tıbbi kısma geçmeden müdürlüğümüz bir değerlendirme yapacak. Olur verildiği takdirde hasta almaya başlayacağız." ifadelerine yer verdi. 
 
KORUMALI EVLER PROJESİ DEVAM EDİYOR
 
Korumalı evler projesinin hastane bünyesinde devam ettiğini belirten Başhekim Kılıç, "Bu hizmeti biz sürdürüyoruz. Önceden bu hizmet proje kapsamındaydı. Bu projenin süresi tamamlandı. Bu sefer Bakanlığın kendi bünyesine geçti ve bu hizmeti biz sürdürüyoruz" diye konuştu. 
 
CEZAEVİ KAMPÜS HASTANE
 
Cezaevi kampüs hastaneyle ilgili hizmet verdiklerini aktaran Kılıç; "Burada psikososyal servis var. Bu servis sadece psikiyatri hastalarının yattığı, bu hastalara yönelik bizden hekim psikolog haftanın belirli günleri izinleri alınarak düzenli bir şekilde hizmet veriyoruz. Periyodik olarak biz de gidip denetliyoruz." dedi. 
 
ASKERİ HASTANE BİZE DEVREDİLDİ
 
Elazığ eski askeri hastanenin Ruh Sağlı ve Hastalıkları Hastanesi'ne devredildiğini ve burada hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Başhekim Kılıç, bunun yanısıra toplum ruh sağlığı merkezinde iyileştirme yaptıklarını ifade etti. 
 
 
 
 
06 Kasım 2019 Çarşamba, 17:30
147 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Başhekim Kılıçtan Başkan Kocaya ziyaret