391 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAŞARISIZLIĞI BAŞKASINA YÜKLEMESİNLER
BAŞARISIZLIĞI BAŞKASINA YÜKLEMESİNLER
 
Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı, Günışığı ve Yeni ufuk Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Nafiz Koca'yı ziyaret etti.
 
Belediye Başkanı Atlı ziyarette, Başkan Koca'ya Keban Kadın Eğitim Merkezinde yapılan vazo hediye etti. 
 
 
Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, AK Parti'nin Keban'daki seçim başarısızlığını AK Parti ilçe Başkanı Yusuf Demir'e yüklendiğini belirterek, "Kimse seçim başarısızlığının sorumluluğunu Yusuf beye yüklemesinler. Bu hoş bir şey değil." diyerek tepki gösterdi.  
 
BAŞARISIZLIĞI BAŞKASINA YÜKLEMESİNLER
 
Keban ilçesinin bağımsız Belediye Başkanı Fethiye Atlı, AK Parti Keban İlçe Başkanlığı görevini yürüten Yusuf Demir'in istifa ettirilmesine tepki gösterdi. 
 
Yusuf Demir ile birlikte ilçeye güzel hizmetler yaptıklarını belirten Atlı, "Yusuf Demir ilçe başkanıyken 'Keban'a hizmet noktasında seninle her yere gelirim' demişti. Her yere beraber gittik. Elazığ'daki kurumlara, Ankara'ya beraber gittik. Orada Yusuf hocaya 'Sen Fethiye Atlı'ya destek oluyorsun . Onun için istifan isteniyor' demişler. Sanki Yusuf bey seçim döneminde bana destek vermiş. Böyle bir şey söylemişler. Bu insanı üzüyor.  Kimse seçim başarısızlığını kimseye yüklemesin. Yusuf Bey benim belediye başkanlığı yaptığım dönemde, ilçe başkanlığı yapmıştı. Başarısızlığın sorumluluğunu Yusuf beye yüklemesinler. Bu hoş bir şey değil." dedi. 
 
" GENEL MERKEZ İSTERSE PARTİYE KATILIRIM”
 
AK Parti'ye dönmesi için Yusuf Demir'den davet aldığını vurgulayan Fethiye Atlı "Yusuf Demir, ilçe başkanıyken bana  'partiye dön' dedi. Ancak bu teklif bana ters geldi. Bu Keban halkına da ters gelir. Çünkü beni aday etmeyen AK Partiydi. Şimdi tekrar gidip de beni partiye alın demek hoş olmaz. Ben bu teklifi genel merkezden bekliyorum. Teklif olursa tabiki Cumhurbaşkanım emrettikten sonra giderim." şeklinde konuştu. 
 
PARTİLİ VE BAĞIMSIZ OLMAK ARASINDA FARK YOK
 
Seçimin ardından geçen 7 aylık süreçte ilçeye en iyi şekilde hizmet ettiklerini belirten Fethiye Atlı, 
"AK Parti varken de İLBANK'tan bize gelen pay vardı, şimdi de pay geliyor. AK Partideyken bize farklı bir muamele yapılmıyordu. Biz önceden de Ankara'ya, İstanbul'a giderken kendi gayret ve çabalarımızla hizmet alıyorduk. Biz bunu yaparken Allah razı olsun oradaki arkadaşlar sen AK Partilisin demedi. 'Sen çok çaba gösteriyorsun, uğraşıyorsun onun için biz de sana destek veriyoruz' diyorlardı. Hep bizim çabamızla bunlar oluyordu. Biz yine çaba gösteriyoruz. Hizmetlerimizi aksatmamaya çalışıyoruz. Rabbim inşallah bizi mahcup etmeyecek." ifadelerine yer verdi.
 
HİÇBİR ZAMAN REKLAM YAPMADIK
 
Çevre temizliğine büyük önem verdiğine dikkat çeken Başkan Fethiye Atlı, kendisinin de zaman zaman yollardaki çöpleri toplayarak vatandaşlara örnek olmaya çalıştığını kaydetti. 
 
Atlı, "Yollara pet şişerler atmışlardı, çöpleri topladık. Ben hiçbir zaman reklam için yapmıyorum. Diyorum ki bunu yapanlar görürse elindeki çöpü bir daha yola atmaz. Bu konuda muzdaripiz. İnsanlarımızda çevreye duyarlılık yok. Keşke herkes el birliği ile bunu yapabilse. Ben bunu reklam için yapmıyorum. Ben çocukluğumdan beri elimdeki çöpü hiç bir zaman yere atmadım. Böyle bir yanlış yapmadım hiçbir zaman. İnşallah yeni nesil bu konuda duyarlı olur. Baraj kenarına çocuk bezi atanlar bile var. Bu konuda sıkıntılıyız. Keşke herkes duyarlı olabilse." şeklinde konuştu. 
 
AYRIM YAPILMAMALI
 
Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum'un Elazığ ziyaretinde düzenlenen toplantıya çağrılmamasına değinen Atlı, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız geldi Elazığ'a. Benim haberim olmadı. Beni çağırmadılar. Ben Malatya'ya taziyeye gitmiştim. oradayken öğrendim ama iş işten geçti. Gelemedim. Sonra niye gelmedin dediler. Ben de dedim ki 'ben gelmemezlik yapmadım. Benim haberim olmadı. Bana değil, bu programı düzenleyenlere niye yapmadınız diye soracaksınız' dedim.  Bence herkesin çağrılması lazım. Hizmet konusunda AK partili belediyeye de İLBANK'tan pay geliyor, MHP'liyede, Saadet Partiliyede pay geliyor. Hükümet hiçbir zaman ayrım yapmamış. O benim partimden değil diye bir ayrım yapılmamış. Bence bu tür toplantılarda da ayrım yapılmaması lazım. Herkesin gidip derdini anlatması lazım." diye konuştu. 
 
 
15 Kasım 2019 Cuma, 15:01
391 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAŞARISIZLIĞI BAŞKASINA YÜKLEMESİNLER