162 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Baraj Göllerimizdeki Balıklandırma Çalışmalarımız Devam Ediyor
Baraj Göllerimizdeki Balıklandırma Çalışmalarımız Devam Ediyor
Barajlardaki mevcut balık stoklarının korunması, ekonomik değeri yüksek balık türlerinin artırılmasını ve vatandaşların protein ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacıyla sürdürülen balıklandırma çalışmaları kapsamında, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün ARGE merkezinde üretilen sazan balığı yavruları Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Teknik ekibi ve Şube Müdür Vekilimiz ile Teknik Personelimizin katılımıyla İl Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile balıklandırma programı çerçevesinde Baskil İlçesi Karakaya Baraj Gölü 8. Bölgeye 400.000 adet sazan yavrusu bırakıldı.
 
     İlimiz sınırları içerisinde bulunan 7 Baraj Gölüne toplamda 2500.000 adet pullu sazan yavrusu bırakıldı. Gerek su kaynaklarına yeni bırakılan, gerekse suda mevcut diğer yavru balıkların gelişimlerini tamamlamaları ve en az bir kez üreyebilmeleri için avcılık sırasında yakalanan küçük balıklara herhangi bir zarar verilmeden suya iade edilmeleri gerekmektedir. 
 
      Bu doğal üreme sistemi için son derece önemlidir. Su kaynaklarının kirletilmemesi ve suyun tasarruflu kullanılmasının yanı sıra avcılık faaliyetlerinde Bakanlığımızca Tebliğlerle belirlenen yasak, sınırlama ve sorumluluklara titizlikle uyulması sularımızdaki doğal yaşamın devamlılığı için büyük önem arz etmektedir.
 
 
22 Ağustos 2019 Perşembe, 22:48
162 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Baraj Göllerimizdeki Balıklandırma Çalışmalarımız Devam Ediyor