03 Ekim 2016 Pazartesi, 3901 kişi okudu
BANA KAŞLARIYLA BAKIYORDU
İstanbul, yeni binalar, yollar, köprüler yapıldıkça yabancılaşıyor, kayıp gidiyordu ellerimden. Bu kent, bu sokaklar bana ait değildi artık. Yalnız ve öfkeliydim, sırtımda ağır yükler, yüreğimde derin yaralarla.
 
Şehir bir kez daha yıkılırken, yüreğimden çırpıntılar havalanıyor ve tutunacak bir dal, bir yürek arıyordum. Ve tüm bu hercümerçte ‘’O’’, bana kaşlarıyla bakıyordu, yüzünden bulutlar geçerken.
 
Anılarımın şehrini, vapurlarını, sinemalarını ve dahi kendimi kaybettim diye düşündüğüm anlarda, kaşlarıyla, usul usul kıyılarıma vururdu geceleri. Sayamazdım dalgalarını. Ürpertirlerdi sol yanımı, hayata yeniden döndürür, yeşile keserlerdi dallarımı.
 
Bahar yağmurlarından sonra  çıkıveren gökkuşağını yakalamak ister gibi bir his kaplardı içimi, onları görünce.
 
Uçsuz bucaksız ovalarda koşardım peşlerinden. Nefes nefese kalır, yetişemezdim. 
 
Karşılarında çaresiz ve çıplaktım.
 
Tıpkı rüyalarımdaki gibi.
 
Çıplak olduğum için utandığım, görünmemek için kaçmaya çalışıp kaçamadığım, mahrem yerlerime sarınacak bir şeyler arayıp bulamadığım için kendimi suçlu hissettiğim o rüyanın ortasına düşmüş gibiydim.
 
Saklamak istiyordum bedenimi, aklımı, ruhumu ve kıvrımlarını.
 
Kimse görmemeliydi beni bu halde.
 
Bu kadar dermansız ve muhtaç.
 
Bir duble rakıdan sonra sohbet etmek, dertleşmek ister gibi bakardı, Ege’de bir sahil kasabasındaki beyaza boyalı, mavi pencereli evlerin önünden.
 
Karşı koyamazdım.
 
Gönlümün düzüne bir sofra kurardım, mavi beyaz bir örtünün üstüne.
 
O bakışa sarhoş olur, bir kuş kadar hafiflerdim. Atardım kendimi o turkuaz denizin kıyısına. Ellerimi toprağa sürer, o kaşların etrafında bir daire çizer  ve zeybek oynardım dalgaların ritminde.
 
Bir gün onlara göz olmak, ‘’O’’ nun gibi bakmak isterim şehrime. ‘’O’’ da görür mü benim gördüğümü, anlar mı ne hissettiğimi hep merak ederim.  
 
Gerçekliği geride bırakalı epey oldu. Bir yalan olsalar da gökkuşağı misali, peşlerindeyim. 
Eğer olur da kaybolursam bir gün, o şehirde, İstanbul’da, o kaşları yakaladı da kayboldu desinler.
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BANA KAŞLARIYLA BAKIYORDU