1110 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
BAKIR MADENLİ KADINLARDAN ALTIN DEĞERİNDE ETKİNLİK
BAKIR MADENLİ KADINLARDAN ALTIN DEĞERİNDE ETKİNLİK
Bakır Madenliler Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği ilkini düzenlediği etkinlikte Madenli kadınlarla bir araya gelerek hem eğlendiler hem de bilgilendiler. 
 
Bakır Madenliler Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği İlçedeki kadınlarla bir araya gelerek üç etkinliği aynı anda yapmanın başarısını elde ettiler. Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında bir araya gelen Bakır Madenliler düzenlenen programda hem kaynaştılar hem de dayanışmanın en güzel örneğini gösterdiler.
 
PANEL VE KONSER 
 
Bakır Madenli kadınlarla bir araya gelen Bakır Madenliler Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği yöneticileri ilkini düzenledikleri etkinlikte verdikleri panelin ardından bir de konser programı gerçekleştirdiler.
 
Madenli kadınların yoğun ilgi gösterdiği panelde hukuki açıdan Kadın Hakları konusu ele alınırken sağlık açısından da son zamanlarda kadınlarda sık görülen hastalıklardan jinekolojik rahatsızlıklar ve özellikle rahim kanseri hakkında bilgiler verildi.
 
 
GÜRGÜN: KADINLARIMIZLA SIK SIK BİR ARAYA GELECEĞİZ
 
Etkinlikle ilgili konuşan Dernek Başkanı Lütfiye Gürgün bu etkinliğin Maden’de ilk olduğunu belirterek bundan sonraki süreçte kadınlarımızla bir araya gelerek etkinliklerimizin sayısını arttıracağız dedi. 
 
 
SEVDAMIZ MADEN DİYEREK YOLA ÇIKTIK
 
Her 6 ayda bir bu tür etkinlikleri düzenleyeceklerini belirten Başkan Gürgün şunları kaydetti: Amacımız Madenli kadınlarımızın sosyalitelerine katkı sunarak onlarla kaynaşmak ve dayanışmaktır dedi. Sevdamız Maden diyerek yola çıktık. Maden’in eski şaşaalı günlerine dönmesi kadınlarımızla mümkün olacaktır. İşte biz de bu bilinçle dernek olarak bu tür etkinliklerimizi zenginleştirecek Maden için gece demeden gündüz demeden koşturmaya devam edeceğiz.
 
 
HUKUKSAL VE SAĞLIKSAL BİLGİLENDİRME
 
Yapılan etkinlikle de alakalı açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Gürgün Kadın hakları konusunda kadınlarımızı aydınlatmak için yine bizler gibi bir Maden Sevdalısı olan kadın Avukatlarımızdan Sayın Aycan Sağlam hanımefendi verdiği bilgilerler kadınlarımızı aydınlatırken kadın hastalıkları konusunda da uzman doktorumuz özellikle meme kanseri konusunda bizleri bilgilendirdiler dedi.
 
 
TRT RADYOSU SANATÇILARI COŞTURDU
 
TRT Radyosundan değerli sanatçılar Abdullah Çavak ve Can Ediz’in de verdiği konserden dolayı kendilerine şükran borçlu olduklarını belirten Bakır Madenliler Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfiye Gürgün, bir sonraki etkinliği geniş bir katılımla Elazığ merkezde gerçekleştireceklerini söyleyerek programa katılım gösteren herkese teşekkür etti.
 
 
PROGRAM SONUNDA PLAKET TAKDİMİ
 
Program basın mensupları ile birlikte Maden’in en yaşlı kadını olan Tüfide Kaplan’a plaket takdimiyle sona erdi. 
 
 
 
 
 
02 Kasım 2018 Cuma, 14:55
1110 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BAKIR MADENLİ KADINLARDAN ALTIN DEĞERİNDE ETKİNLİK