880 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“Aziz hemşehrilerim,
Aziz hemşehrilerim
Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.
 
Rabbimden, kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurması; kurbanları, hem zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılmasını diliyorum.
 
Kurban tevekküldür, teslimiyettir, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır.
 
Tarihimiz boyunca olduğu gibi, bugün de, büyük ve güçlü bir devlet olmanın gereğini yerine getiriyor; hem içerde, hem dışarda umutları daha da çoğaltmanın mücadelesini hep birlikte veriyoruz.
 
Yeni bir Türkiye kurulurken, ufku açık, özgüveni yüksek, istikbali parlak bir Türkiye ihya edilirken, bu güzel süreçte, birbirimize daha da kenetlenecek, birliğimizi ve dayanışmamızı daha da güçlendireceğiz.
 
Mübarek kurban bayramının, işte bu anlayışın, işte bu atmosferin pekişmesine, güçlenmesine, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
 
 Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin de haclarının kabulünü Rabbimden niyaz ediyorum.
 
Bayram trafiğine çıkan tüm kardeşlerimden, tüm şoförlerimizden, kurallara riayet etmek suretiyle, son derece dikkatli araç kullanmalarını rica ediyor; bizleri de ailelerini de üzüntüye sevk etmeden, varacakları yerlere emniyetle varmalarını diliyorum. “
18 Ağustos 2018 Cumartesi, 16:01
880 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Aziz hemşehrilerim