03 Şubat 2018 Cumartesi, 11683 kişi okudu
M.NAFİZ KOCA
AYNI PARA BELEDİYE MECLİS ÜYESİNDEN DE İSTENDİ Mİ
 
Bir yere bir benzinlik kurmanız için ilgili Bakanlık tarafından sunulan kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir.
 
Bu kriterlerden olmazsa olmaz maddesi ise Benzinlik ruhsatı alabilmeniz için asgari Bin 600 metre kare alanınızın olması lazım.
 
Son dönemlerde Benzinlik ruhsatı için Elazığ Belediyesine iki kişi tarafından müracaat edilmekte.
 
Bunlardan biri Sürsürü Mahallesi İmam Efendi Bulvarında, diğeri Mornink Mahallesinde.
 
Sürsürü Mahallesinde benzinlik açmak için müracaat eden kişi normal bir vatandaş ve Bin 9 yüz 86 (1986) Metre kare alanı var...
 
Mornik Mahallesindeki müracaat sahibi Ak Parti Belediye Meclis üyesi ve Bin Yüz 65 (1165) Metre kare alanı var.
 
Yani normal vatandaşın müracaatı hem lokasyon itibariyle hem de sahip olunan alan miktarı itibariyle Bakanlığın kriterlerine uygun.
 
Ak Parti Meclis Üyesinin müracaatının ise iktidar gücünden başka tutunacak hiç bir dalı yok.
 
Ancak kriterlere uygun müracaat sahibinden ruhsat alınması için 700 Bin Tl bir rakam isteniyor, istedikleri para verilmeyince de ruhsat verilmiyor.
 
konu BİMER'e, CİMER'e taşınıyor dikkate alınmayan BİMER ve CİMER'den sonra sorun tam kilitleniyor.
 
Diğer taraftan Meclis Üyesinin müracaatı kabul ediliyor, hem de konunun taşındığı Ak Parti İl Başkanlığında İl Başkanı Sayın Ramazan Gürgöze'nin şiddetle karşı çıkıp duruş göstermesine rağmen. Sayın Ramazan Gürgöze'yi yürekten kutluyorum.
 
Şimdi sorulması gereken soru şu:
 
Kriterlere uygun olmayan yere neden ruhsat verildi, ruhsat verilirken normal vatandaştan istenen para bu meclis üyesinden de talep edildi mi?
 
Konuyu detaylarıyla yeniden yazacağız ama şimdilik Ak Partinin çok kıymetli yöneticilerine soruyorum; adını Adalet ve Kalkınmadan alan Ak Partiyi Adam Kayırma Partisi yapanlara özellikle bu süreçte daha ne kadar müsamaha göstereceksiniz?
 
İl Başkanının bile reddiyesini hiçe sayarak grup toplantısında aksi yönde oy veren meclis üyelerini de Sedat Karataş ve Karahan Çelik gibi disipline verecek misiniz, yoksa bu mevzuda da kolun kırılıp yen içerisinde kalmasını mı sağlayacaksınız, tıpkı Necati Yavuz'u darp ettiklerini mahkemede itiraf eden Elazığ Belediyesinin 3 personeli gibi.
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
AYNI PARA BELEDİYE MECLİS ÜYESİNDEN DE İSTENDİ Mİ