536 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ
ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özeren , Çıkan yasaya göre Elazığ,Malatya,Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması Tekstil Sanayisinin gelişmesine engel olmuştur.120 büyük işletme ve 15000 kişi istihdam sağlayan Malatya ile anılması,Çankırı,Kahramanmaraş,Erzurum,Niğde,Yozgat gibi illerin Elazığ'dan daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi.
 
Özeren açıklamasında, "1. ve 2. Bölgede Tekstil ve Deri Sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların 31.12.2020 tarihine kadar 3. kategoride desteklenen illere taşıyan yatırımcılar en az 100 kişi istihdam sağlanması koşulu ile sigorta primi iş veren desteği stopaj desteğinden faydalanması konusunda Cumhurbaşkanı kararı 6 Ağustos tarihinde yayınlanmıştır.
 
Çıkan yasaya göre Elazığ,Malatya,Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması Tekstil Sanayisinin gelişmesine engel olmuştur.120 büyük işletme ve 15000 kişi istihdam sağlayan Malatya ile anılması,Çankırı,Kahramanmaraş,Erzurum,Niğde,Yozgat gibi illerin Elazığ'dan daha fazla desteklenmesi Diyarbakır,Şanlıurfa,Muş,Bingöl,Bitlis gibi illerin diğer desteklerin yanı sıra stopaj desteğinin %10 nu alması ilimizde son zamanlarda canlanmaya yüz tutan Tekstil Sanayisinin gelişmesini engellenmiştir.Umarım bu hatadan dönülmesi 6. Bölge Teşvik Yasası gibi geç kalınıp ''atı alan Üsküdar'ı geçti'' sözünü yaşatmaz.Temennimiz bir an önce itiraz edilip Elazığ'ın Diyarbakır,Urfa,Batman'ın içinde bulunduğu kategoriye alınması ve bu sektörün canlanması için destek sağlanması,aksi halde geleceğe olan yatırımlar yön değiştirecek bu da ilimize ve yapılan istihdama büyük darbe vuracaklar.
 
08 Ağustos 2019 Perşembe, 18:10
536 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ