226 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Atatürk'ün Elazığ'a Gelişinin 82. Yıldönümü Kutlanacak
Atatürkün Elazığa Gelişinin 82 Yıldönümü Kutlanacak
Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 82’inci yıldönümü törenle kutlanacak.
17 Kasım 1937 tarihinde Elazığ’a gelen Atatürk’ü anmak ve Elazığ’a gelişinin yıl dönümünü kutlamak için 17 Kasım 2019 Pazar günü tertip komitesi tarafından kutlama programı düzenlenecek.
 
17 Kasım Salı günü saat 10.00’da öğretmenevi önünde Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayacak olan program, öğretmenevinde devam edecek.Programda Atatürk'ün Öğretmenevinde kaldığı oda gezilecek ve Vali Çetin Oktay Kaldırım Şeref Defterini imzalayacak. 
 
Aynı gün saat 19:30'da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde Harput senfonisi Konseri verilecek. 
 
VALİ KALDIRIM; "AYNI HEYECAN, SEVİNÇ VE GURURU YAŞIYORUZ" 
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Elazığ'a gelişinin 82. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. 
 
Vali Kaldırım mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin kurucusu ve yokluklar içinde yürütülen milli mücadelemizin kahraman komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 82 yıl önce 17 Kasım 1937 tarihinde Elâzığ’ımıza teşrif ederek bu aziz şehre en müstesna ve şerefli günlerinden birini yaşatmışlardır. Gölgesinde yaşamaktan şeref duyduğumuz bayrağına sevdalı ve üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz vatanına aşık Elazığ halkı o gün Ata’sını büyük bir coşku ve sevgiyle karşılamış ve bağrına basmıştır. Bugünü bir kez daha yâd ederken aynı heyecan, sevinç ve gururu bir kez daha iliklerimize kadar yaşıyor ve hissediyoruz. Atatürk’ün sevgi, övgü ve takdirlerine mazhar olma şerefine ermiş aziz Elazığ halkıyla birlikte Atatürk’ün işaret ettiği ve hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma doğrultusunda var gücümüzle çalışma azmi ve kararlığındayız. Atatürk‘ün bereketli, bol azıklı ve müstesna bir şehir olarak nitelendirdiği Elazığ, Ata’sının eşsiz övgülerine ve bıraktığı engin mirasa layık olacak şekilde kültür, sanat, tarım, turizm, sağlık, eğitim, sanayi gibi pek çok alanda ülkesine çok büyük katkılar sağlamakta ve ülkemizin gücüne güç katmaktadır. Bizlerde Atatürk’ün “Millete efendilik etmek yoktur, hizmet etmek vardır” düsturu ile hareket etmeyi şiar edinerek bu aziz milletimizi, eşsiz vatanımızı ve muhkem temeller üzerine kurulmuş Cumhuriyetimizi yüceltmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum."
 
15 Kasım 2019 Cuma, 15:14
226 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Atatürkün Elazığa Gelişinin 82 Yıldönümü Kutlanacak