370 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ASKON ŞUBE BAŞKANI ÖZÇELİKTEN 19 MAYIS MESAJI
ASKON ŞUBE BAŞKANI ÖZÇELİKTEN 19 MAYIS MESAJI
Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden süreçte bağımsızlık mücadelemizin resmen ve fiilen başlayışının 99. yıl dönümünü kutlamanın sevinç, heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Bugün; aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatan topraklarını işgalci güçlerden temizlemek ve bizlere huzurlu ve güvenli yarınlar bırakmak için canlarını feda ettikleri kutlu zaferin ilk adımın atıldığı gündür.
 
        Dört bir yandan müstevli taarruzları ile kuşatılan ve tarihten silinmek istenen milletimiz, inançlarına yaslanarak birlik ve beraberlik içinde başlattığı Kurtuluş mücadelesi ile bir yandan sömürgeci düşmanlara karşı izzetini ve onurunu çiğnetmemiş diğer yandan da mazlum ve mağdur halklara numune-i timsal olmuştur.
 
        Tarihi boyunca farklı badireleri tarih ve toplum şuuru ile atlatmayı başaran aziz milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de aynı ruh ve hassasiyet ile karanlık emellere geçit vermeyerek değerlerini ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğini ispatlamıştır.
 
        İstiklal ve istikbalimiz için ufkumuzda güneş gibi parlayan bu günün, geleceğimizin teminatı gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizden aldığımız vatan emanetini, gençliğimizin azmi, gayreti ve mücadelesi ile ilelebet payidar eylemek için son nefesimize kadar çaba içinde olmalıyız. Bu mukaddes emaneti ehl-i salibe bırakmamak için, tarihini ve kültürünü iyi bilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, dünü ve bugünü yorumlayabilen, özgüveni yüksek, çalışkan ve üretken bir nesil yetiştirmek hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Çünkü ülkemizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimiz hem geleceğimizin teminatı; hem de daha müreffeh, daha gelişmiş, daha güçlü bir Türkiye’nin mimarları olacaklardır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşımızın kahramanları şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, İstikbalimizin emanetçileri gençlerimizin ve tüm milletimizin ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını’ kutluyorum."
                                                                                                                                        OSMAN ÖZÇELİK
                                                                                                                             ASKON ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI
18 Mayıs 2018 Cuma, 21:37
370 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ASKON ŞUBE BAŞKANI ÖZÇELİKTEN 19 MAYIS MESAJI