693 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Arıcaklı Üreticilerimize %70 Hibe İle Organik Arı Kovanı Dağıtımı Yapıldı.
Arıcaklı Üreticilerimize 70 Hibe İle  Organik Arı Kovanı Dağıtımı Yapıldı
Arıcak İlçemizde %70 hibeli Modern ve Organik Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında kovan dağıtımı yapıldı. Dağıtım törenine Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM , Arıcak Kaymakamı  Mevlüt  ŞEKERCİ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, Arıcak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Selçuk BAYSAL, Elazığ Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Fırat CANBAY, Muhtarlar ve çok Sayıda üretici katıldı. 
 
İl Müdürü Turan KARAHAN ; ‘’ Proje ile Elazığ İli Arıcak İlçesi merkez ve 30 köyünde bulunan arıcılarımıza Modern ve Organik Arıcılığa uygun 560 Adet Kovan dağıtımı yaparak bölgemizde 
 
Modern ve organik arı yetiştiriciliğini geliştirme hedefindeyiz. Proje bütçesinin %70 lik kısmını bakanlığımız , %30 luk kısmını projeden faydalanacak çiftçilerimiz karşılıyor’’ diyerek sayın valimize bu sevince ortak oldukları için teşekkür etti.
 
İl Müdürü Karahan ayrıca Sayın valimiz ile birlikte  Emniyet Genel Müdürlüğünce her ile bir kütüphane projesi kapsamında Arıcak ilçesinde yaptırılan ve şehidimiz Coşkun Özcan’ın isminin verildiği Z-kütüphanesinin açılışına ardından Muhtarlarla istişare toplantısına katıldı. 
 
07 Şubat 2018 Çarşamba, 20:53
693 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Arıcaklı Üreticilerimize 70 Hibe İle Organik Arı Kovanı Dağıtımı Yapıldı