709 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Arıcak İlçesinde Okuma Yazma KursiyerlerineTörenle Sertifikaları Verlidi
Arıcak İlçesinde Okuma Yazma KursiyerlerineTörenle Sertifikaları Verlidi
 İlçemizde Okuryazarlık Seferberliği kapsamında açılan okuma yazma kurslarında başarılı olanlara sertifikaları ve hediyeleri düzenlenen törenle verildi.
 
        Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Ülkemiz genelinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında, Kaymakamlığımız koordinesinde yapılan alan taraması sonrası  Arıcak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ilçemiz genelinde açılan 32 kursta 289’u kadın,12’si erkek olmak üzere 301 vatandaşımız okuma yazma kursuna devam etti. Okuma yazma kursların da  kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifikaları ve hediyeleri düzenlenen törenle verildi. 
 
        Arıcak Kaymakamlığı Toplantı salonunda düzenlenen törene İlçemiz Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ, Arıcak Belediye Başkanı Ferit YILDRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı YILDIZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali BERKEN, Halk Eğitim Müdürü Ahmet GÖRELİ, kurslarda görev alan öğretmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı.
 
        Tören açılış konuşmasıyla başladı. Törende kursiyerler duygularını dile getirerek kursların açılmasını sağlayarak bizlerinde bu kurslardan faydalanmamıza sebep olan başta ilçemiz kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederiz. Kurslar sayesinde okuma ve yazmamızı epeyi geliştirdik. Artık kendi başımıza Elazığ’a  gidip gelebiliyoruz. Hastaneye gittiğimizde eskiden yaşadığımız sıkıntıları artık yaşamıyoruz. Çocuklarımız ile birlikte artık ders yapabiliyoruz dediler. 
 
 
        Törende bir konuşma yapan Kaymakam ŞEKERCİ “Bizler, ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. ‘İlim en büyük rehberdir’ diyen Peygamberimiz SAV’ın ümmetiyiz. Okuma ve ilim, insanları ve toplumları cahilliğin kör karanlıklarından alıp medeniyetin aydınlık ufuklarına taşımaktadır. Yaşadığımız dünyanın faniliğinde mal mülk, makam mevki, hatta ömür bile geçicidir. Bu alanda yapılacak çalışmalar, birçok insanımızı bilgisizliğin çaresizliğinden alıp bilginin imkanlarına taşıyacaktır. Bu anlamda düzenlen bu kursları başarı ile bitiren kursiyerlerimizi tebrik eder, kendilerini geliştirmeleri amacıyla 2. Kademe kurslarına da devam etmelerini temenni ediyorum dedi.
 
 
        Daha sonra kurslara katılıp başarı olan kursiyerlere sertifikaları ve hediyeleri verildikten sonra tören sona erdi.
23 Mayıs 2018 Çarşamba, 17:25
709 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Arıcak İlçesinde Okuma Yazma KursiyerlerineTörenle Sertifikaları Verlidi