547 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ARICAK ÇPL ŞEHİT COŞKUN ÖZCAN Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI
ARICAK ÇPL ŞEHİT COŞKUN ÖZCAN Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI
Elazığ Emniyet Müdürlüğü, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destekleme Programı (ÇOGEP) kapsamında, Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesinde yapımı tamamlanan Şehit Polis Memuru Coşkun Özcan’ın isminin verildiği Z kütüphanesi tamamlanarak açılışı yapıldı.
 
Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Z- Kütüphanesinin açılışına Şehit Özcan’ın ailesi, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Arıcak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Kütüphane açılışı konuşmasını yapan, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, sosyal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencilerin suç ortamından uzak tutmak, bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü  tarafından Toplum Destekli Şube Müdürlüğü koordinesinde zenginleştirilmiş kütüphane projesi uygulamaya konulduğunu belirtti.
 
Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım  yaptığı konuşmasında;” Emniyet Genel Müdürlüğü, özellikle genç nesillerimize ve çocuklarımıza yönelik okuma alışkanlığı kazandırma adına ülkemiz genelinde her ilde bir kütüphane projesi kapsamında Arıcak ilçemizde gerçekleştirmiş oldukları projelerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi
 
Arıcak Kaymakamı Mevlüt Şekerci ise “Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 116bin bedelle okulumuza kazandırılan, içinde yaklaşık 1000 tane kitabın bulunduğu ve İmam Hatip Lisesi ile birlikte yaklaşık 550 öğrencimizin istifadesine sunulan Z-Kütüphanemizin yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım ise yapmış olduğu konuşmasında; “Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Jandarma Genel Komutanlığımız sadece kendi görev alanlarına giren görevlerini yapmıyorlar, bunun yanında topluma dönük içinden çıktıkları halka dönük çok kıymetli sosyal faaliyetler, hizmetlerini de yerine getiriyorlar.
 
Elazığ, ismiyle müsemma aziz insanların yaşadığı şehirdir. Gerçekten vatanına, milletine, bayrağına son derece bağlı mukaddesatına, değerlerine bağlı ve özellikle Anadolulunun o öz değerlerini temsil eden örnek bir şehrimizdir.
 
Geçen gün Fevzi kardeşimizi Hakk’a, şehadete uğurladık. Onun şahsında Elazığ’da 274 şehidimiz var. Hepsine Allah gani gani rahmet eylesin hem de hepsinden Allah razı olsun, makamları ali olsun, mekânları cennet olsun. Hepsinin ailelerinden Allah razı olsun, anne ve babalarının ellerinden öpüyorum. Gerçekten Elazığ insanı bunları takdir ediyor, baş üstünde tutuyor hem de bu insanların vakur duruşlarıyla, mutedil duruşlarıyla bize örnek oluyorlar ve Anadolu insanını en iyi şekilde temsil ediyorlar.
 
Okumak gerçekten çok önemli. Okuduğunu anlamak, değer yüklü okumak çok önemli. Özellikle gençlerimiz, bu fidanlarımız, geleceğimizin teminatı geleceğimizi emanet edeceğimiz bu insanların değer yüklü yetişmeleri ve çok okumaları çok önemli. Doğru okuma, doğru bilgi edinme, değer yüklü okuma, maneviyatla beslenmiş değerlerle yetişmesi önemlidir.
 
Geçtiğimiz günlerde ‘Elazığ Her Yerde Okuyor’ adı altında bir kampanya başlattık. Türkiye’de okuma-yazma oranı arttı ama maalesef okuma düzeyimiz çok iyi değil. Geçtiğimiz günlerde bir anket yayınlandı %52 sinden fazlası yılda bir kitap bile okumuyor. Bu çok düşük bir rakam. İnşallah Elazığ’da böyle bir kampanya başlattık. Sadece okullarda veya kütüphanelerde okunmasın, kahvehanelerde, evlerde vs. okunsun.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ile birlikte okuma-yazma seferberliği başlattılar. Bizde inşallah bu meşaleyi buradan yaktık. Her ücra, her ev, her köy, her cami, insanımızın bulunduğu her ortamda okunsun istiyoruz. Özellikle gençlerimize sesleniyorum, lütfen okuyun, bol bol okuyun. Bu yaşınızı bugünlerinizi iyi değerlendirin. Zira bu dönemde kazanacağınız alışkanlıklar size bir ömür boyu rehberlik yapacaktır.
 
Fedakârca çalışan emniyet mensuplarımız, güvenlik kuvvetlerimiz bunun yayanında çok farklı aktiviteler, etkinliklerle toplum yararına çalışmalarla ve onların dertlerine şifa olarak özellikle eğitim gibi önemli bir konuya katkı vererek örnek bir model ortaya koyuyorlar. Bu açıdan hem kendilerini ilimize, ülkemize fedakârca verdikleri hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum, hem de bu tür güzel anlamlı hizmetler vererek topluma sosyal, kültürel yönden katkı verdikleri için tebrik ediyorum. Bu hizmetin aziz hemşerilerime, Arıcak’lı kardeşlerimize ve özellikle gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Daha sonra Vali Çetin Oktay Kaldırım, Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesinde Şehit Polis Memuru Coşkun Özcan’ın isminin verildiği Z- Kütüphanesinin açılışı kurdelesini keserek hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
07 Şubat 2018 Çarşamba, 21:37
547 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
ARICAK ÇPL ŞEHİT COŞKUN ÖZCAN Z-KÜTÜPHANESİ AÇILDI