170 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Amacımız; Şuurlu Nesiller Yetişmesini Sağlamak
Amacımız Şuurlu Nesiller Yetişmesini Sağlamak
Tamer ÖREN - Vakıf olarak daha çok gençlerin milli ve manevi değerler noktasında  yetişmesi adına katkı sunduklarını ifade eden İlim Hayra ve Hizmet Vakfı Başkanı Mehmet Zülfü BİÇER “Öğrencilerimizin ahlaki değerlerinin yüksek olması onların sigara, kumar, alkol, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlardan uzak durmaları için  vakıf olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
 
 İlim Hayra ve Hizmet Vakfı Başkanı Mehmet Zülfü BİÇER, Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz KOCA’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Samimi bir ortamda geçen ziyaret sonrası BİÇER  başkanlığını yürüttüğü vakfın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.  İlim Hayra ve Hizmet  Vakfını Elazığ’ın ilk  yerli ve milli vakfı olarak 1969 yılında kurduklarını dile getiren  başkan Mehmet Zülfü BİÇER “ 6 bin 700 kişiyle bu vakfı kurduk. İlk üyelerimizde  Hafız Abdullah NAZIRLI, Celalettin EMİROĞLU’ydu. Bu kişiler bizim eskimez kanaat önderlerimizdir. Vakfımıza ait 3 mülkiyetimiz var. Bir tanesi Harput’ta  Hamdi Başaran Kursu olarak hizmet veriyor. İkincisi Kapalı Çarşıda  EKİDER’in bulunduğu bina üçüncüsü ise İlim Yayma Cemiyetinin kullanımına vermiş olduğumuz Işık Yüksek Öğrenim Yurdu olarak hizmet veriyor” dedi.
 
Hak Cenahında Tarafız
 
İslam medeniyetini yok etmek isteyenlerle her zaman mücadele halinde olunduğunu ifade eden BiÇER        “ Bu mücadelemiz geçmişte de vardı, Çanakkale’de de vardı. Halen daha bugün o mücadele devam ediyor. Bu mücadele savaş alanlarında değil artık siyasi alanda devam ediyor. Biz bu alanda  hak cenahında taraf olarak düşünce alanında vakıf olarak mücadelemizi sürdürüyoruz
 
Vakıf olarak daha çok gençlerin milli ve manevi değerler noktasında  yetişmesi adına katkı sunduklarını ifade eden BİÇER “ Bizim inancımıza taalluk eden İslam medeniyetinin fikir ve düşünce planında gelişmesi Dünya Müslümanlarının birlikteliğini oluşturup bugün mevcut hali hazırdaki Dünya düzenine, şekil verme noktasında bu şuurla, inançla faaliyet gösteriyoruz. Öğrencilerimizin ahlaki değerlerinin yüksek olması onların sigara, kumar, alkol, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlardan uzak durmaları için  vakıf olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
 
Vakıf olarak yaptıkları hizmetlere değinen BİÇER “ Orta öğretim öğrencilerine yönelik burs çalışmalarımız var. Onların ihtiyaçlarını giderme adına vakıf olarak organizasyonlar yapıyoruz. Üniversite öğrencilerimizle haftalık, aylık ve yıl bazında periyodik olarak  toplantılar yapıyoruz. Bu toplantılarda  İslam dünyasından  Fırat Üniversitesine gelen öğrencilerle diğer şehirlerden gelen ve Elazığlı öğrenciler arasında   kaynaşma noktasında onlarla da faaliyet gösteriyoruz.
22 Mart 2019 Cuma, 13:32
170 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Amacımız Şuurlu Nesiller Yetişmesini Sağlamak