611 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ALPAY, Hocalı katliamı anma programına onur konuğu olarak katildi
ALPAY Hocalı katliamı anma programına onur konuğu olarak katildi
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, 22 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde düzenlenen ‘26 Şubat 1992 Hocalı Katliamını Anma Proğramı’na onur konuğu ve konuşmacı olarak katıldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev OFLUOĞLU konferans salonunda gerçekleştirilen programda Türkiye ve Azerbaycan’ dan milletvekilleri, KKTC Meclis Başkan Yardımcısı, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü ve bir çok üst düzey katılımcı hazır bulundu.
 
 
 
26 yıl önce, 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenistan birlikleri tarafından, Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine düzenlenen saldırıda, 613 Azerbaycan vatandaşını, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetmeksizin zalimce katledilmişti.
 
Bakan Yardımcısı konuşmasında Azerbaycan topraklarının beşte birinin halen Ermenistan'ın işgali altında olduğunu, bir milyonu aşkın Azerbaycanlı kardeşimizin yerlerinden edilmiş durumda olduğunu ve Ermenistan'ın çeyrek asra yakın bir süredir işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Bizler iki ayrı devlet olsak da tek milletiz diyen ALPAY, ‘her zaman olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de, bu haklı davada Türkiye olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet diliyor, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı dileklerimizi sunuyorum.’ temennilerinde bulundu.
 
 
 
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY’ a ‘Türk Dünyasına Hizmet Ödülü’ nün verildiği anma töreni Türk ve Azeri birçok televizyon kanalından canlı yayınlandı.
 
22 Şubat 2018 Perşembe, 19:39
611 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ALPAY Hocalı katliamı anma programına onur konuğu olarak katildi