199 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Ali Rıza Septioğlu anılacak
Ali Rıza Septioğlu anılacak
Elazığ'ın önemli siyasi şahsiyetlerinden olan, 5 dönem milletvekilliği, Bakanlık ve TBMM Başkanlığı yapan rahmetli Ali Rıza Septioğlu için anma programı düzenlenecek.
 
Palu Kültür ve Dayanışma Derneği, Palu’da yetişip büyüyen, toplumun hafızasında önemli yer tutan, ilmi, edebi ve siyasi kişilikleriyle hem Elazığ’da hem de ülke genelinde halkın sevgisini kazanan kişileri anma programlarını düzenlemeye devam ediyor.
 
Bu kapsamda yaptığı siyasi mücadelelerle, bölgenin ve ülkenin en önemli şahsiyetlerinden olan 5 dönem milletvekilliği, Bakanlık ve TBMM Başkanlığı yapmış olan rahmetli Ali Rıza Septioğlu’nu anma programı düzenlenecek.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Palu – Der Başkanı Fadıl Ülgen; “ Dernek olarak yaptığımız faaliyetlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. İlçemizin değerlerine sahip çıkma adına ilmi, siyasi ve edebi kişilikleriyle gönüllerde taht tutmuş büyüklerimizin anılması, o değerlerimizin unutulmaması ve gelecek nesillerimize aktarılması için bir anma programı daha düzenliyoruz. Bu vesileyle Palu’da doğmuş, büyümüş ve ilçemizin yetiştirdiği önemli siyasetçi ve devlet adamı bir büyüğümüz olan rahmetli Ali Rıza Septioğlu’nu anma programı düzenleyeceğiz” dedi.
 
“Halka hizmet, hakka hizmettir” düsturuyla siyasette bulunduğu dönemlerde binlerce kişiyi iş, aş, ekmek sahibi yapan yalnız Palu’ya değil, Elazığ’a ve tüm Türkiye’ye önemli hizmetlerde bulunan gönül ve hizmet adamı, değerli büyüğümüz, eski milletvekilimiz, Devlet Bakanımız, Meclis Başkanımız, merhum Ali Rıza Septioğlu’nu vefatının 18. yıldönümünde rahmetle, saygıyla ve şükranla andıklarını belirten Başkan Ülgen; “ bu vesileyle 4 Eylül 2019 tarihinde saat: 11:00’da Palu’da mezarı başında düzenleyeceğimiz anma programına tüm hemşehrilerimizi ve rahmetlinin sevenlerini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
03 Eylül 2019 Salı, 13:45
199 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Ali Rıza Septioğlu anılacak