1253 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASKİLLİLERLE BULUŞTU
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASKİLLİLERLE BULUŞTU
AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile Milletvekili Adayları Metin Bulut ve Ömer Serdar Baskil’de düzenlenen toplantıda coşkulu bir kalabalıkla buluştu.
 
AK PARTİ İL BAŞKANI GÜRGÖZE: “PAZAR GÜNÜ SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM”
 
Düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Pazar günü sandıklara sahip çıkalım. Çeşitli nedenlerle oy kullanmayanların sandık başına gitmelerini sağlayalım” dedi. 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yapan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Elazığ’da 4 milletvekilinin dördünü de alarak, Türkiye’de de Tek Başına, İş Başına gelelim. Önümüzdeki dönemde yarım bıraktığımız hizmetleri devam ettirmeye ve bu halkın bizden beklediği hizmetleri daha da arttırarak büyütmeye devam edelim” diye konuştu.
 
SERDAR: “HERŞEYE HAYIR DEMEK DEVLET CİDDİYETİYLE BAĞDAŞMAZ”
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ömer Serdar ise, 7 Haziran sonrası AK Parti’nin devlet ciddiyeti gereği bu ülkede, bu millete iktidar boşluğu yaşatmamak adına yapılması gereken tüm fedakarlıkları yaptığını ifade ederek, “Gelin koalisyon kuralım dedik yoklar, gelin seçim hükümeti kuralım dedik, yoklar. Sayın Bahçeli’ye, bize destek ver azınlık hükümeti kuralım, bu milleti seçime götürelim dedik, onda da yoklar. Türkiye’nin önemli meseleleri var, bu coğrafyada bir takım planlar yapılıyor. Sayın Bahçeli, sen ne adına siyaset yapıyorsun. Her şeyde yoksan, bu insanları ne adına peşine takmış götürüyorsun. Bu devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz” diye konuştu. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı takınılan tutumu eleştiren Serdar, “Niye sevmiyorlar Cumhurbaşkanını, o cumhurbaşkanı ki içinde bulunduğu siyasi hareketiyle bu milletin okulları kapatılırken, 45 kişilik 60 kişilik sınıflarda eğitim görülürken, bu sınıflar 25 kişilik sınıflara düşürülerek, kitapları bedava dağıtılmaya başlandı. Bilişim teknolojisinden askeri savunmaya kadar her alanda Türkiye ileri götürüldüğü için, uzaya uydu fırlatıldığı için, dünyada küresel aktörlerin karşısında Türkiye dimdik temsil edildiği için sevmiyorlar. Türkiye centlere muhtaçken, küresel aktörlerin ve IMF’nin kapısında iki büklüm eğilirken, bu Cumhurbaşkanı önce IMF’ye olan borçları temizledi, sonrada IMF’ye lazımsa biz size borç verelim dedi. Mazlum milletlere sahip olma adına o küresel dünyada küresel güçlere hayır dediği için, one minute dediği için sevmiyorlar” şeklinde konuştu.
 
METİN BULUT: “7 HAZİRAN SONRASI ÜLKE ON YILINI KAYBETTİ”
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise 1 Kasım seçimlerinin normal bir seçim olmadığına dikkat çekerek, “Bu seçim diğerlerinden önemli değil, bu seçim diğerlerinden farklı bir seçim. Bu seçim siyasi partilerin geleceğinin oylandığı bir seçim değil, Anadolu’nun Anadolu ile birlikte Ortadoğu’nun kaderinin oylanacağı bir seçim” dedi. 
 
7 Haziran sonrası ülkenin ekonomik açıdan sadece bir yılını değil, on yılını kaybettiğini ifade eden Bulut, “Biz büyüme hızı yılda 6-6.5 olan dünyada nadir ülkelerden bir tanesiydik. Bunu sekteye uğrattılar. Biz dünyanın 16. büyük ekonomisiydik, 20. sıraya geriledik. Dört puan aşağı düştük. Bu önemli mi? Önemli değil biz insan kaynağımıza güveniyoruz, biz kadromuza güveniyoruz. Biz yine buradan alır ülkeyi dünyanın 16. büyük ekonomisi de yaparız, 2023 hedefimiz olan dünyanın 10. büyük ekonomisi de yaparız. Bunun için de kaldığımız yerden devam etmemiz lazım” diye konuştu. 
Dünya savaşlarının eskiden topla tüfekle, silahla yapıldığını, şimdi ise strateji ile yapıldığını anlatan Metin Bulut, “Günümüz dünyasında savaşlar ülkeler kan gölüne çevrilerek, kardeş kardeşe düşürülerek yapılıyor. Buna Türkiye’yi de dahil etmek istiyorlar. Niçin, çünkü biliyorlar ki Türkiye büyüdükçe, büyük ülke olarak kaldıkça büyük İsrail olmayacak. Ancak Türkiye hep büyük kalacak ve büyük İsrail oluşturulamayacak” dedi.
 
26 Ekim 2015 Pazartesi, 12:24
1253 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASKİLLİLERLE BULUŞTU