269 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Aileler Çocuklarını Olumlu Yönde Motive Etsin
Aileler Çocuklarını Olumlu Yönde Motive Etsin
Tamer ÖREN - İlk dönem karneleri iyi olmayan öğrencilerin velilerine seslenen Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK “Bizim ailelerden isteğimiz öğrencilere çok yüklenmemeleri onları olumlu yönde motive etmeleri. Olumsuz tutum ve davranışlar öğrenciyi başarısız yapacaktır. Pozitif yönde öğrenciyi etkilerlerse başarı da gelecektir” dedi.
 
2018-2019 eğitim öğretim yılının bahar döneminin ilk ders zili çaldı. Okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören 124 bin 378 öğrenci ve 9 bin 152 öğretmen 498 ders başı yaptı. İkinci dönemin ilk ders zili çalması nedeniyle gazetemize açıklamada bulunan  Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK “2018-2019 Eğitim ve öğretim yılının 2. dönemi için hazırlıklarımızı yaptık. Bazı okullarda boya badana yapmak gerekiyordu onları yaptık ve bugün itibariyle eğitime başladık. Temennimiz 1. dönem geçirdiğimiz güzel eğitim ortamını 2. dönem de geçirmek” diye konuştu.
 
 Öğrencilerin sömestr tatili boyunca dinlendiklerini ve okullarına mutlu bir şekilde dönmelerini istediklerini  dile getiren GÜRTÜRK “ Başarısız olan öğrencilerimizin eksikleri aileler tarafından görüldü. Bizim ailelerden isteğimiz öğrencilere çok yüklenmemeleri onları olumlu yönde motive etmeleri. Olumsuz tutum ve davranışlar öğrenciyi başarısız yapacaktır. Pozitif yönde öğrenciyi etkilerlerse başarı da gelecektir. Velilerden istediğimiz sürekli öğretmenleriyle görüşmeleri ve çağrıldıkları veli toplantılarına katılmalarını istiyoruz” diye kaydetti..
 
GÜRTÜRK son olarak  ikinci yarı yılın  öğrenci, öğretmen, idarecilere hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
04 Şubat 2019 Pazartesi, 23:43
269 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Aileler Çocuklarını Olumlu Yönde Motive Etsin