163 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
AGD YAZ ETKİNLİĞİ KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLİYOR
AGD YAZ ETKİNLİĞİ KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLİYOR
AGD tarafından gerçekleştirilen 5 haftalık yaz etkinliği hazırlanan bir programla sonlandırıldı.
 
AGD Elazığ Şube Başkanı Recep Koca konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “
 
8 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Yaz Etkinlikleri Programız 5 haftalık bir sürecin sonunda nihayete erdi.
 
Anadolu gençlik Derneği olarak Yaz Etkinliklerinde; Kur'an-ı Kerim, İlmihal, Akaid, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Örnek Şahsiyetler ve Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetlerle öğrencilerin maddi ve manevi sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan, sorumlu bir fert haline dönüştürmenin gayreti içinde olduk.
 
Yaz etkinliğimizin müfredatını; küçük kardeşlerimiz hem yüzmeyi öğrenmeli, hem ata binmeli, hem yaşadığı şehrin tarihi dokusunu tanımalı hem de ortak buluşma noktamız camilere aşina olmalı düşüncesiyle eğlenerek öğrenme formatında uyguladık. Küçük kardeşlerimizin İslam’ı bir ders olarak değil de bir yaşam tarzı olarak algılamaları çok daha önemlidir. Kur’an okumayı sınıf geçmek için öğrenmekle bir ibadet olduğu için öğrenmek birbirinden farklıdır. Yaşama, bir ibadet bilinciyle bakmak farklıdır. Yaz etkinliklerimiz bu bağlamda küçük kardeşlerimizde İslam ile aralarında bir aidiyet duygusunun oluşmasında çok daha önemlidir. Bu amaçla nihai hedefimiz Yaz Etkinliklerine dahil olan bütün gençlerimizle birlikte yürümektir. Nitekim AGD dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır.
 
Yaz Etkinlikleri gençlerimizin AGD ideallerine sımsıkı sarılıp aynı hedeflere kilitlenmeleri için birlikteliğimizi inşa edeceğimiz bir çalışmadır. Bu vesile ile Yaz etkinliklerimize katılan tüm kardeşlerimizi tebrik ederim. Programda emeği geçen eğitmenlerimize sonsuz teşekkür ederim.
 
 
23.08.2019 tarihinde Cuma günü saat 19.30’da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde Yaz Etkinliğimize katılan kardeşlerimiz tarafından hazırlanıp sunulacak olan “Yaz Etkinliği Kapanış Programı”na tüm halkımızı davet davetlidir.
 
 
 
22 Ağustos 2019 Perşembe, 00:10
163 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
AGD YAZ ETKİNLİĞİ KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLİYOR