277 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
AFAD son kez uyardı! AFAD’dan son duyuru!
AFAD son kez uyardı! AFAD’dan son duyuru!
Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Maden ilçesi Camiikebir mahallesinde meydana gelmesi muhtemel heyelan afetinden dolayı konut ve işyerlerinin nakli uygun görülen afetzedeleri için son kez uyardı. 
 
Kurumdan yapılan açıklamada, AFAD’dan konut ve işyeri almak isteyenlerin 7 Ocak 2020 tarihine kadar başvuru yapmaları istendi. 
 
“MÜRACAAT ETMEYENLER HİÇBİR YARDIM ALAMAYACAK”
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Maden ilçesi Camiikebir mahallesinde meydana gelmesi muhtemel heyelan afetinden dolayı konut ve işyerlerinin nakli uygun görülen afetzedelerin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının olurları ile son kez olmak üzere hak sahipliği ek süresi 09.12.2019 ile 07.01.2020 tarihleri arasında 30 (Otuz) günlük yasal süre içerisinde yapılacaktır. AFAD’dan konut ve işyeri almak isteyenler için Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde Maden ilçesinde kurulacak olan geçici hizmet bürosuna talep ve taahhütname ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu yasal sürede AFAD’a müracaat edenlere sadece konut, işyeri yardımı yapılabilecek, müracaat etmeyenler kanuni olarak geri dönülmez bir şekilde hiçbir yardım alamayacaktır.”
 
08 Aralık 2019 Pazar, 00:08
277 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
AFAD son kez uyardı! AFAD’dan son duyuru!