420 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
42 Milyon Hibeyle Türkiye 2.siyiz
42 Milyon Hibeyle Türkiye 2siyiz
Tamer ÖREN - Kurum olarak 2012 yılından beri Elazığ’a çok ciddi oranda hibe desteği sağladıklarını dile getiren TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç YILMAZ “ 41.8 Milyon TL hibe ile 42 il koordinatörlüğü içinde en fazla hibe alan 2. İl olduk” dedi.
 
Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  M. Nafiz KOCA’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç YILMAZ, kurum olarak 2018 yılında yapmış oldukları çalışmaları ve Elazığ’daki yatırımcılara vermiş oldukları hibe desteği hakkında açıklamalarda bulundu.
 
2012 yılından beri Elazığ hayvancılığına, turizmine çok ciddi manada üretim artışı sağladıklarını vurgulayan YILMAZ “ Devamlı bunun gayreti içerisinde olduk. Bu gayretle 2018’de 42 milyon TL hibe dağıttık. Geçtiğimiz yıl TKDK koordinatörlüğünün bulunduğu 42 il içerisinde en fazla hibe veren 2. İl olduk.  Bunun bir taraftan gururunu yaşarken bir taraftan da üzerimize yüklediği ağır sorumluluğun farkındayız. İnşallah bu çıtayı düşürmeden biraz daha kaliteli biraz daha Elazığ’ın tanıtımına, hayvancılığına, turizmine daha fazla katma değer oluşturacak projelere öncelik verme taraftarıyız. İnşallah şubat ayında yeni bir çağrı ilanına çıkacağız. Hayvancılık olacak, işleme tesisleri olacak.  Bu noktada  Elazığ’ın hayvancılığına daha fazla katkı vermek adına özellikle besi ve süt işletmelerine yoğun bir tanıtım toplantılarımız olacak. Bingöl’de yapılan SÜTAŞ’ın entegre tesisine Elazığ’dan özellikle Kovancılar, Karakoçan   tarafında daha fazla çiftliği nasıl hayata geçirebiliriz, bunun gayreti içerisinde olacağız. Önümüzdeki günlerde bu konuda Bingöl’e ziyaret gerçekleştirip Elazığ’da ihtiyacımız olan bir kapasiteye yönelik çalışma içerisine gireceğiz” diye konuştu.
 
2019’ da süt ve besi işletmeciliği önceliğimiz olacak
 
Yeni çağrı döneminde yatırım fikri olan herkesi TKDK’ye davet eden  YILMAZ “ 2019 çağrı döneminde öncelikle süt be besi işletmeciliği projelerine öncelik vereceğiz.  Kanatlı hayvancılıkta ilimizin potansiyeli var. Onu  biraz daha zorlama derdindeyiz. Kanatlı deyince bizim halkımızın adına daha çok broiler tavuk geliyor.  Hindi ve kaza da desteğimiz var. Özellikle kaz yetiştiriciliğinde ilimizin bölgede ayrı bir potansiyeli var. Bunu biraz daha kullanabiliriz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
 
2019’da başarı çıtamızı daha yukarı taşımak istiyoruz
 
Her ne kadar başarılı bir kurum olsalar da  kazandıkları başarının tek başlarına  olmadığını belirten   YILMAZ “  Mesai arkadaşlarımız, ilimizin siyasileri, sayın valimiz,  Elazığlı bakan yardımcımız yine diğer kamu kurumları yani gerçekten bizim süreli evraklarımız olduğunu bildiklerinden  İl Özel İdaresi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürlüğü, DSİ, Karayolları hepsinin bu başarıda payı var hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah el ele Elazığ’a daha fazla değer oluşturacak projeler kazandırırız. 2018 yılını başarılı bir şekilde kapattık, 2019 yılında da çıtayı daha da yukarılara taşırız.  Bir teşekkür de sizin aracılığınızla Elazığ basına etmek istiyorum. Her zaman bizim yanımızda yer aldınız ve projelerimizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağladınız” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.
07 Ocak 2019 Pazartesi, 00:43
420 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
42 Milyon Hibeyle Türkiye 2siyiz