184 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
41 Kere Maşallah
41 Kere Maşallah
İstanbul Avrasya Elazığlılar Derneği tarafından Elazığ’da 52 çocuk sünnet ettirilecek. Dernek başkanı Abdullah Şekeroğlu düzenlediği basın toplantısında “ 41 kere maşallah” projesi kapsamında 52 çocuğun sünnet ettirileceğini söyledi.
 
Elazığ Belediyesi öncülüğünde İstanbul Avrasya Elazığlılar Derneği tarafından imkanı olmayan ailelerin çocuklar için '41 Kere Maşallah’ projesi kapsamında sünnet şöleni düzenlenmesi ile ilgili yapılan kahvaltılı basın toplantısına Dernek Başkanı Abdullah Şeker Oğlu, Belediye kültür müdürü, Ahmet Özden Özen, Belediye başkan danışmanı İhsan Tarakçı ve basın mensupları katıldı.
 
52 ÇOCUĞUMUZU SÜNNET ETTİRECEĞİZ
 
İstanbul Avrasya Elazığlılar Derneği Başkanı Abdullah Şekeroğlu düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “
 
İstanbul Avrasya Elazığlılar derneği olarak aylar öncesinden bunun çalışmasını başlatmıştık. Ben ve yönetim kurulum hep beraber sesli düşünerek bu projeyi gerçekleştirmiş olduk. Biz bugün Avrasya Elazığlılar Derneği olarak bir yıldır faaliyet göstermemize rağmen bir sürü akademik, sosyal farkındalık, sosyal sorumluluk ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sezonun son projesi olarak ‘41 Kere Maşallah’ sünnet şölenimizi yapmak istiyorduk. Başta Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları olmak üzere kültür müdürü ve belediye genel danışmanı yanımızda oldular, kendilerine teşekkür ederiz. Bizler yola çıkarken ’41 Kere Maşallah’ yani 41 çocuğumuzun, ihtiyacı olan ailelerin çocuklarını sünnet ettirmeye geldik. Ancak bu sayı arttı. Nasip olursa 52 çocuğumuzu sünnet ettireceğiz. Bu sünnet töreni de belediyemizin katkılarıyla olacak. Bunların kıyafetleri İstanbul’dan özel olarak dikildi. Bir ilk olsun diye Osmanlı giysileri olsun istedik. Çünkü 26 Ağustos bizlerin Anadolu’ya ayak basışı, sünnet edeceğimizi çocukların da erkekliğe ilk adımlarını atışı olacak” dedi.
 
Şekeroğlu, Sünnet şöleninde Elazığ Belediye Mehter takımı, Ses sanatçılarımızdan Tekin Bulut, Ömer çapar ve Serpil Bektaş’ın sahne alacaklarını, ifade ederek, sponsor olan firmalara teşekkür etti.
23 Ağustos 2019 Cuma, 17:50
184 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
41 Kere Maşallah