124 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ FOTOĞRAF SERGİSİ
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ FOTOĞRAF SERGİSİ
Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. 2019 yılının teması "Kimseyi Geride Bırakmamak"dır. Her yıl gerçekleştirilen bu kutlamaları Birleşmiş Milletler (UN) organize etmektedir.
 
Dünya Su Günü ile ilgili ilk öneri 1992 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Kalkınma Konferansında (UNCED) yapılmıştır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’ te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl kutlanılmaya başlanmıştır.
 
Dünya Su Günü her yıl, Birleşmiş Milletler-Su (UN-Water) adına, Birleşmiş Milletlere ait bir üye tarafından koordine edilmektedir.
 
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü”  nedeniyle  “Kimseyi Geride Bırakmamak” konulu afiş,fotoğraf,kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmektedir. Bu sayede  konunun öneminin genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda sergilenerek su bilincinin genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması hedeflenmektedir.
 
Bu amaçla DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüzce 22 Mart 2019 Cuma günü saat 10.00 da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında halka açık “ Kimseyi Geride Bırakmamak” temasıyla hazırlanan ve yurtdışı faaliyetlerimiz kapsamında Afrika kıtasında bulunan Burkina Faso’ da içme ve kullanma suyu amaçlı sondaj çalışmalarımız esnasından çekilenfotoğrafları içeren sergi tertip  edilmiştir..
 
22 Mart 2019 Cuma, 13:57
124 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ FOTOĞRAF SERGİSİ