396 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
2018 “Yılı Lider Çocuk Tarım Kampı” Sona Erdi…
2018 Yılı Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi…
Bakanlığımız 'Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı' tarafından öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve güvenirliliği hakkında bilgi vermeyi amaçlayan 'Lider Çocuk Tarım Kampı' sona erdi.
 
Ülke genelinde uygulanan etkinlik ilimizde 4 gün boyunca 2 ilkokuldan toplam 27 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Lider çocuk tarım kampı, katılım sertifikası törenine; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan KARAHAN, İl Müdür Yardımcısı Vedat ERGÜN, Teftiş Kurulu Başkanı Selçuk TANRIVERDİ, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zeki ULUFER, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, teknik personel ve öğrenciler katıldı.
 
 
    
 
Lider çocuk tarım kampı katılım sertifikası töreninde çocuklarla bir araya gelen İl Müdürü Turan KARAHAN, Bakanlık tarafından düzenlenen uygulama ile çocukları tabiatla buluşturduklarını söyleyerek günümüzde çocukların daha çok kapalı mekanlardazaman geçirir hale geldiklerini, insanların tabiattan uzaklaştıklarını belirtti. KARAHAN konuşmasının devamında "Çocuklarımızın tabiatla iç içe olmasını sağlayarak onlara doğa sevgisini kazandırmalıyız. Şehirdeki çocuklarımız kapalı mekanlarda, televizyonların ve bilgisayarların başında,tabiattan uzak bir hayat sürmektedir" dedi.
 
4 gün süren kamp etkinliği ile 27 öğrencinin tarım, hayvancılık ve gıda üretimi yapan tesisleri gezdiklerini vurgulayan KARAHAN, 'İl Müdürlüğü olarak, Lider Çocuk Tarım Kampı'nı oluşturarak 25 çocuğumuzu bir araya getirdik. Kapalı mekânlardan çıkarıp tabiatla iç içe olmalarını sağladık. İlimiz ve ilçelerinde bulunan gıda tarım işletmelerini, hayvancılık işletmelerini ve bitkisel üretim yapan işletmelerini gezdirdik. Çocuklarımıza kurumumuz ve bakanlığımızı tanıtmaya çalıştık, tabiatla iç içe olmasını sağladık. İnanıyoruz ki çocuklarımız bu 4 günlük sürede çok güzel vakit geçirdiler. Çocuklarımız ve tarım bu ülkenin geleceğidir. İnşallah Lider Çocuk Tarım Kampı faydalı olmuştur' şeklinde konuştu.
 
Kampın sonunda öğrencilere 'Lider Çocuk Tarım Kampı Katılım Sertifikası' ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.
 
 
 
18 Mayıs 2018 Cuma, 11:58
396 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
2018 Yılı Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi…