598 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
2018, ELAZIĞ’DA BÖYLE GEÇTİ
2018 ELAZIĞ’DA BÖYLE GEÇTİ
2018 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakırken son bir yılda ilimizde yaşanan önemli olay ve gelişmeleri sizler için derledik
 
3 Şubat :  Uz.Çvş Fevzi GÜRSU Afrin’de şehit oldu
 
Suriye’nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı harekatı kapsamında teröristlerle girilen çatışmada  hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Fevzi GÜRSU 3 Şubat 2018 tarihinde şehit oldu.GÜRSU,  28 yaşında ve bekardı.
 
 
9 Mart: Yurtbaşı Belediye Başkanı Mustafa ERGİN hayatını kaybetti
9 Mart’ta  Yurtbaşı Belediye Başkanı Mustafa ERGİN geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası 63 yaşında hayatını kaybetti.
 
 
 
 
22 Mayıs: Polis Memuru Gökmen TAŞKIRAN Antalya’da  şehit oldu
 
22 Mayıs günü Antalya’nın Kepez ilçesinde silahlı bir yaralama olayı sonrası suç aleti silahı incelerken kazara ateş alması sonucu hemşehrimiz polis memuru Gökmen TAŞKIRAN şehit oldu. TAŞKIRAN, 36 yaşında evli ve 2 çocuk babasıydı.
 
 
8 Haziran: 61 Sanıklı FETÖ Çatı Davası Sonuçlandı
 
Elazığ’da FETÖ/PDY’nin aralarında sözde sıkıyönetim komutanı olarak atanan olay tarihinde Tunceli Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı olan Tuğgeneral Abdulkerim ÜNLÜ’ye  "Darbeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis, 59 sanığa ise 10 yıl ila 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.
 
Mahkeme heyeti, sözde sıkıyönetim komutanı ÜNLÜ'ye, "darbeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis cezası verdi. 59 sanık hakkında ise silahlı terör örgütü FETÖ üyesi olmaktan 10 yıl ile 6 yıl 3 ay arasında değişen ceza verildi. 59 sanık arasında dikkat çeken isimlerden dönemin İstihbarat Müdürü Adem T'ye 10 yıl, 8. Kolordu Komutanlığının emir subayı Ünal E'ye 10 yıl, emir astsubayı Adem A'ya 7 yıl 6 ay, Komando Tim Komutanı Barış T'ye 10 yıl, TEM Şube Müdürü Halil A'ya 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı.
 
26 tutuklu sanığın tutukluluğunun devamına, 12 sanığın hükmen tutuklanmasına, 7 sanığında tutuklanması için yakalama kararı çıkartılmasına karar verildi. 2 Sanık yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye kararı vermişti.
 
 
 
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Erken  Genel Seçimleri
 
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve erken genel seçimler sonucunda  Cumhur İttifakı 239 in 105 oy, Millet İttifakı ise 70 bin 816 oy almıştı. Seçim sonuçlarına göre Cumhur İttifakına kullanılan oyların 191 bin 584 oy alan  Ak Parti  4 milletvekili meclise gönderme hakkı elde etmiş, Millet İttifakı içinde ise 37 bin 696 oyla en fazla oy Cumhuriyet Halk Partisi 40 yıl sonra Elazığ’dan TBMM’ye vekil göndermeyi başarmıştı.  Bu sonuçlara göre  Ak Parti’den Metin BULUT, Sermin BALIK, Zülfü Tolga AĞAR, Zülfü DEMİRBAĞ, CHP’den ise Gürsel EROL 27. dönemde ilimizi TBMM’de temsil etme hakkı kazanmış oldu. 
 
 
 
23 Temmuz : P. Söz. Er Fatih ERCAN şehit oldu
 
10 Haziran 2018 tarihinde Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar sırasında teröristlerce önceden döşenen EYP'nin infilak etmesi sonucu hemşehrimiz  Piyade Sözleşmeli Er  Fatih ERCAN yaralanmış , tedavi gördüğü GATA’da 43 gün sonra yaşam mücadelesini kaybederek şehit olmuştu. ERCAN, 27 yaşındaydı.
 
 
30 Temmuz : Polis Memuru Şerif DAĞ şehit oldu
 
30 Temmuz’da Malatya’da görev yaptığı karakolda  tartıştığı sivil memur tarafından bıçaklanan hemşehrimiz Şerif DAĞ şehit oldu.  DAĞ, 45 yaşında evli ve 3 çocuk babasıydı.
 
 
1 Ağustos : Elazığ Şehir Hastanesi Açıldı 
 
1 Ağustos 2018 tarihinde resmi açılışı gerçekleştirilen Elazığ Şehit Polis Fethi SEKİN şehir Hastanesi Rönesans Sağlık Yatırım ve Kamu- Özel teşebbüs ortaklığında yapıldı ve toplamda 600 milyon TL’ye mal oldu.   4 bin personelin hizmet vereceği ve içerisinde 37 ameliyathane, 160 yoğun bakım, 28 tane diyaliz ünitesi, psikiyatri, kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yer aldığı bin 38 yataklı hastane , 355 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kuruldu.
 
 
 
5 Eylül: Elazığ’da Suriyeli Gerginliği
 
Elazığ’da bir esnafın Suriyeli bir grup tarafından darp edilmesi sonucu Sanayi Mahallesinde  2 gün süren bir gerginlik yaşanmış olaya karışan kişiler ve aileleriyle birlikte 16 kişinin Kilis’te kampa gönderilmesiyle olaylar yatıştırılmıştı.
 
 
26 Eylül: P. Söz. Er Levent YERLİ şehit oldu
 
Suriye’nin El Bab bölgesinde arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunu sonucu  Piyade Sözleşmeli Er Levent YERLİ yaralanmış kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde  4 gün süren yaşam mücadelesini kaybederek şehit olmuştu. YERLİ, 22 yaşında ve bekardı.
 
 
13 Ekim: Rasim KÜÇÜKEL hayatını kaybetti
 
Elazığ eski  belediye başkanlarından ve  15. ve 16. Dönem Elazığ milletvekillerinden Av. Rasim KÜÇÜKEL 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti
 
 
 
8 Aralık : Doç. Dr. Mustafa GİRGİN cinayete kurban gitti
 
8 Aralık günü gittiği öğrenci evinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı  uğradığı bıçaklı saldırı sonucu Doç. Dr. Mustafa GİRGİN hayatını kaybetmiş, cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan Fırat Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi  Fatih Şemsettin AKTAŞ ile pratisyen hekim Çağla Gül BALO tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
 
 
 
 
01 Ocak 2019 Salı, 14:50
598 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
2018 ELAZIĞ’DA BÖYLE GEÇTİ