1094 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
2 şeritli yola sağlı sollu park
2 şeritli yola sağlı sollu park
Elazığ Şehit İlhanlar Caddesi’nde yapılan düzenleme çalışmalarıyla yol, sağ ve sol iki şerit park ve gidiş dönüş trafik akışı ile 4 şeride dönüştü. 
 
Elazığ Şehit İlhanlar Caddesi’nde, araçların sağlı ve sollu çift sıra park edilmesi, gidiş ve dönüş yönü tek şeride düşen trafikte sıkıntıya neden oluyor.
 
Elazığ Belediyesi’nin kısa bir süre önce caddede başlattığı kaldırım çalışması sona erdi. Kaldırım çalışmalarının ardından kaldırımlar 5 cm içeri çekilip yola eklendi.
 
Şehit İlhanlar Caddesi üzerinde bulunan refüj trafiği rahatlatma gayesiyle kaldırıldı. Yapılan bu çalışmaların ardından Şehit İlhanlar Caddesi’nde trafiğikte iki yönlü rahatlama sağlaması gerekirken, yola sağlı sollu park eden araçlar yüzünden trafik günün her saatinde keşmekeş halini aldı.
 
Şehit İlhanlar Caddesi’nde yıllardır yaşanan trafik sıkışıklığı sorunu yenileme ve refüj kaldırma çalışmasıyla artarak devam ediyor. Cadde üzerinde bulunan yer altı katlı otoparkına rağmen araçlar park sorununu caddede sağlı sollu park yaparak çözmeye çalışıyor.
 
Günün her saatinde yaşanan bu durum cadde üzerinde yol alan araçların ağır seyretmesine ve trafiğin sıkışmasına sebep oluyor. Özellikle akşam saatlerinde tam bir çile halini alan Şehit İlhanlar Caddesi’nde yaşanan trafik sorunu için sürücüler tepki gösteriyor.
 
Belediye Zabıta trafik ekipleri ve trafik polislerinin de sıkışan trafik için ikazda bulunmaması vatandaşı şaşırtıyor. Gün içinde sürekli yaşanan trafik sıkışıklığında zaman zaman sürücüler arasında gerginlikler de yaşanıyor.
 
Sağ ve sol şeritli parkın yapıldığı caddede çift yönlü olarak trafik akışını sağlamaya çalışan sürücüler, tek şerit yol vererek trafik akışını sağlamaya çalışıyor.
 
Sürücüler, şehrin en yoğun trafik akışının yaşandığı Şehit İlhanlar Caddesi’nde yaşanan soruna, bir an önce çözüm bulmalarını ve caddenin daralan bölgelerinde çift sıra parkın engellenmesini istiyorlar.
22 Eylül 2018 Cumartesi, 17:53
1094 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
2 şeritli yola sağlı sollu park