277 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
12 ÖFKELİ ADAM AYAKTA ALKIŞLANDI
12 ÖFKELİ ADAM AYAKTA ALKIŞLANDI
 
Reginald Rose'un 1950'lerde yazdığı sinema ve sahnede bir klasik olmayı başarmış On İki Öfkeli Adam, yaklaşık 40 yıl sonra yerel ve genç bir rejiyle Elazığ’da sahnelendi.
 
Reginald Rose'un 1950'lerde yazdığı sinema ve sahnede bir klasik olmayı başarmış On İki Öfkeli Adam, yaklaşık 40 yıl sonra yerel ve genç bir rejiyle Elazığ’da sahnelendi.
 
İZLEYİCİLERDEN TAM NOT
 
İlk olarak 1958 – 1959 sezonunda sahneye aktarılan 1982 – 1983 sezonunda tekrar seyirciyle buluşan “12 Öfkeli Adam” ilk olarak Elazığlı genç tiyatrocular tarafından Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde sahnelendi. 7 yönetmen ve başarılı diğer tiyatrocuların oynadığı oyun izleyicilerinden tam not aldı.
 
 
OYUNCULAR AYAKTA ALKIŞLANDI
 
Tiyatro severlerin ayakta alkışladığı oyunda; Ferhat Bibal, Mehmet Zülfü Bulut, Yusuf Bölüm, Ahmet Erdem Kayalı, Doğukan Erdoğan, Alican Mızrak, Mahmut Yıldırım, Orkun Öztürkmen, Halil Yüceulu, Mete Demir, Emre Karapınar ve Eren Can Genç oynarken sahne amirliğini Akın Burak Yazlık üstlendi.
 
  
İLK KEZ ELAZIĞ’DA SAHNE ALDI
 
Reginald Rose'un 1950'lerde kaleme aldığı oyun ilk kez yerel ve genç oyuncuların sahneye aktarılmasıyla da Elazığ’da bir ilk oldu. Genç tiyatrocuların profesyonel oyunculara taş çıkarttığı oyunda adalet sistemine dair birçok mesaj izleyenlere aktarıldı.
 
 
OYUNCULAR GÖSTERİLEN İLGİDEN MUTLUYDU
 
Oyunun ardından izleyiciler genç tiyatrocuları ayakta alkışladılar. Kendilerine gösterilen yoğun ilgi ve tezahürattan mutlu olan Yönetmen Mahmut Yıldırım yaptığı konuşmada kendilerine destek verilmesi halinde çok daha güzel yapıtlara imza atacaklarını söyledi.
 
 
BİR KAÇ EKİP TEK OYUNDA ROL ALDI
 
Yıldırım konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Biz birkaç ekip bir oyunda bir araya gelerek aslında sanatımızı icra ederken topluma farklı mesajlarda vermek istedik. Bugün bu salonun tıka basa dolu olması bizleri mutlu edecekti ama yine gördük ki aynı sanatseverlerle birlikte bu heyecanımızı paylaşıyoruz. 
 
 
KENDİ İMKANLARIYLA BAŞARDILAR
 
Dışarıdan gelen tiyatro sanatçılarına destek verirken şehrin kendi çocuklarına gerekli desteği vermemesinden de yakınan Yönetmen Yıldırım, biz bu sahneleri kendi imkanlarımızla seyirciye hazırlıyor, yine kendi imkanlarımızla bu oyunu siz değerli seyircilerimizle buluşturuyoruz. Gönül isterdi ki bizlerin büyük fedakarlıklarla ortaya çıkardığımız bu yapıtlara halkımız gerekli desteği versindi. Yine de sağlık olsun biz bir avuç sanatseverler için de olsa bıkmadan usanmadan sanatımızı icra ederek tiyatroyu halkımıza sevdireceğiz.
 
 
 
22 Nisan 2019 Pazartesi, 12:49
277 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
12 ÖFKELİ ADAM AYAKTA ALKIŞLANDI