529 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
100 bin Engelli 100 bin Sağlıklı Bireylerle Buluşuyor…
100 bin Engelli 100 bin Sağlıklı Bireylerle Buluşuyor…
 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Türkiye Beyazay Derneği Elazığ şubesinin ortaklaşa organize ettikleri  “Aşmak İçin Hareket”  isimli proje kapsamında engelli ve engelsiz bireylerin birlikte vakit geçirmelerini amaçlayan etkinlikte Bowling oynandı.
 
Düzenlenen programa;  İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci DEMİRPOLAT ve STK Temsilcileri katıldı.
 
İl Müdürü KARAHAN yapmış olduğu konuşmada; “  Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi ile birlikte bugün engelli kardeşlerimiz ile beraber Aşmak için Hareket Et projesi kapsamında bowling oynamaya geldik. Proje kapsamında Türkiye genelinde 100 bin Engelli 100 bin sağlıklı bireylerle buluşacak.   Müdürlüğümüz olarak personelimiz ile beraber kardeşlerimizin mutluluğunu paylaşmak için buradayız. Onlarla birlikte olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Engellilik kişiye özel ya da kalıcı bir durum değil. Hayatımızın herhangi bir döneminde bizlerde engelli bir birey olabiliriz. Bu yüzden sadece bir gün değil yılın her günü kardeşlerimiz ile birlikte olmalı onların yanında olmalıyız” dedi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK; “ Dernek başkanımıza güzel çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Engelli öğrencilerimiz toplumda gerekli ilgi ve alakayı görüyorlar. Onar için gerekli olan eğitim en üst seviyede veriliyor. Farkındalık oluşturmak açısında bugün böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Temennim böyle etkinliklerin her zaman olması.”
 
Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci DEMİRPOLAT’ da; “ Bugün düzenlemiş olduğumuz etkinlik ile engelli kardeşlerimizle bir araya gelip birlikte vakit geçirmeyi amaçladık. Bu amaç doğrultusunda bizlere destek olan kurum müdürlerime teşekkür ediyor,  vatandaşlarımızın da böyle etkinliklere katılmasını istiyoruz” dedi.
 
08 Ocak 2019 Salı, 00:21
529 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
100 bin Engelli 100 bin Sağlıklı Bireylerle Buluşuyor…