429 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum
10 Ocak 1961 günü Kendi haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla yapmış oldukları eylemler ile elde ettikleri başarı neticesinde " Çalışan Gazeteciler Bayram " olarak kutladıkları ama 12 Mart 1971 Yılındaki müdahaleden sonra basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, " Çalışan Gazeteciler Bayram" olmaktan çıkarılarak  yerine  "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılmaya başladığı günden bu güne kadar. 
 
           Yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği de yapan gazetecilerimizin , doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Özellikle terörle mücadelenin yanı sıra, demokrasimizin güçlenmesine, ülkemizin ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına önemli bir katkı sağlamada baş rol oynayan gazetecilerimizin ; Meslek ahlakına, tarafsızlık ilkesine, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi ni temenni ediyoruz.  Böylece vatandaşımızın doğru haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını da doğru biçimde karşılamasına vesile olacağı kanaatindeyiz.  
 
         Bu düşüncelerle, Yazılı ve Görsel medyanın  kahramanları olan Milli ve Manevi duygulara haiz , Vatanı'na, Bayrağına ve Milletine  ihanet etmeden mesleğini en doğru ve tarafsız bir şekilde icra eden tüm Medya Mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Çalışma hayatların da başarılar diliyorum
 
 
TÜMSİAD ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI 
 MAHİR SÖNMEZ
 
10 Ocak 2018 Çarşamba, 14:59
429 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum