1420 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
-Milletvekili Erol'dan,Milletvekili Demirbağ'a Uyarı
-Milletvekili EroldanMilletvekili Demirbağa Uyarı
 
Erol,"Milletvekilimizi, şehit ve gazilere saygı duymaya davet ediyorum”
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, dün bayramlaşma dolayısıyla Palu’da bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın Palu seçimini, Kandil’deki eş başkanlık  seçimi ile değerlendirmesinin yanlış olduğunu ifade etti. 
 
Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Elazığ’ın Palu ilçesine gitti.  Hemşerileriyle bir araya gelen Demirbağ, 31 Mart Yerel ve Mahalli İdareler Seçimlerinde Palu belediye başkanlığını kazanan Efraim Ünalan’ın mazbatasının geri alınması ile birlikte yönetimin eş başkanlık şeklinde yönetilebileceğini ve bunu da Kandil’deki eş başkanlık sistemine benzetmesi tepkilere neden oldu. Bunun üzerine açıklamalarda bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kandil’deki eş başkanlık sisteminin Palu halkına saygısızlık olduğunu ifade etti.
 
Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın açıklamalarının yanlış olduğunu vurgulayan Milletvekili Erol, “Kandil’deki eş başkanlık sistemini örnek vererek Palu yerel seçimini değerlendirmeyi Palu ve Elazığ halkının milli ve manevi değerlerine saygısızlık olarak görüyorum. Sayın Zülfü Demirbağ’a bir hatırlatma yapmak isterim, daha geçtiğimiz günlerde PKK terör örgütünün hain eylemiyle, Elazığlı bir evladımız şehit, iki evladımız ise gazi olmuştur. Milletvekilimizi şehitlerimize ve  gazilerimize saygı duymaya davet ediyorum” diye konuştu.
13 Ağustos 2019 Salı, 23:47
1420 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
-Milletvekili EroldanMilletvekili Demirbağa Uyarı