22 Şubat 2015 Pazar, 5257 kişi okudu
‘TÜRK SORUNU’
Son iki haftadır yazılarımı yazamadım çünkü hem ülkemiz hem de şehrimizin çok yoğun gündemlerinin olduğu günler yaşadık/yaşıyoruz.
 
Malumunuz ‘Özgecan Aslan’ cinayeti, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Nuri Orhan hocamızın vefatı, Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelişi ve son olarak ‘Fırat Çakıroğlu’nun kalleşler tarafından öldürülüşü.
 
En baştan başlayayım Özgecan Arslan’dan. Canice vahşice öldürüldü artık ülkede bilmeyenimiz kalmadı. Bunun için şahsımca organize edilen her türlü siyasi görüşten, ideolojiden, fikirden 1000’e yakın insanın bir araya gelerek toplumsal tepkilerini dile getirdiği bir etkinlik yaptık. 
 
Bu konuda Elazığ’ın da sessiz kalmamış olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş olduk.
 
Tekrardan olayı buradan afişe edip detaylarına girmeyeceğim.
 
Ve Nuri Orhan hocamızın vefatı. Nuri Orhan hocamla tanışmak için ilk rektörlük binasındaki odasına gittiğimde bizlere ‘’rahat oturun burası kasvetli makam odaları gibi değildir’’ diyen bir adamdı.‘’Eee aç mısınız ne yersiniz’’ diyen bir adamdı o. Ama 55 yaşında rabbim yanında görmek istedi ve ansızın bir gece kalp krizi sonucu vefat etti.
 
Kabristana defin edildiği sırada da yağmur sicim gibi yağıyordu. Gökyüzü bile ağlıyordu…
 
Allah mekanını cennet etsin hocam.
 
Cumhurbaşkanımız Elazığ’a geldi. Benim hatırladığım kadarıyla R. Tayyip Erdoğan parti genel başkanlığı ve başbakanlığı döneminde İzzetpaşa meydanında hiç miting yapmadı.
 
Neden 13 yıl sonra burada yapıldı bunu da anlamadım.
 
Eğri oturup doğru konuşalım şehrimin menfaati mi siyaset mi derseniz, seve seve şehrimin menfaati derim.
 
Şimdiden siyasi kaygıları için partilerini şehirlerinin üstünde tutan aday adayları vekil olduktan sonra da şehirlerine faydalarının olacaklarını düşünmüyorum.
 
Cumhurbaşkanımızın konuşmasını baştan sona dinledim. Elazığ’a aktarılan para ciddi anlamda çok fazla ama bir halk gözünde gördüğüm kadarıyla da çok dolu dolu kullanılamayan bir para olmuş.
 
Özellikle diğer yazılarımda belirttiğim gibi Elazığ’a yapılanlar, diğer şehirlere yapılanların yanında deve de kulak.
Elazığ’ın kömürhan tüneli ve köprüsünden önce Pertek köprüsünün yapılması daha elzem değil miydi?
 
Başbakanlığı döneminde R. Tayyip Erdoğan’ın ve dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından söz verilen yeni stadyum hakkında neden kimse bir şey soramadı?
 
Cumhurbaşkanı geliyor diye barikatlarla esnaf dükkanlarının önlerinin kapatılması, yolların keşmekeş hale getirilmesinden Cumhurbaşkanımızın haberi var mıydı acaba?
 
Bunlara detaylı olarak ele almayacağım ama şunu belirteyim bizim Elazığ’ımız yerel siyasetle ulusal siyaseti genelde hep birbirine karıştırıyor.
 
Yine Başkanlık konusu konuşuldu ve R. Tayyip Erdoğan Elazığ’dan destek istedi. Peki Başkanlık sistemine geçildiği zaman Elazığ bu sistemin neresinde olacak? Eyalet valisi mi? Eyalet valiliğine bağlı kasaba mı olacak?
 
Ve son konum ‘Fırat Çakıroğlu’…
 
Fırat Çakıroğlu’nu savunmak ülkücü olmak değil insan olmaktır. Bu yiğit evlat ‘ben ülkücüyüm’ diyerek bu olaylara girmedi.
 
Karşıt görüşten oldukları için karşı tarafla asla kavga etmediler.
 
Bu adam ülkesini bölmek isteyen hainlerin yine bir Türk üniversitesinde bölücü örgütün misyonlarını yürütmelerinden dolayı, vatansever milliyetçi gençlerin, bulundukları ülkenin topraklarını korumak gayesiyle yapmış olduğu bir eylemdir.
 
Bu karşıt görüşlük değil bu Türkiye sevdalılarıyla, Türkiye düşmanları arasında yaşanan bir olaydır.
 
Ümit Özdağ’ın 2007 yılında yazmış olduğu ‘TÜRK SORUNU’ kitabında aslında 8 yıl sonrasını görmüş diyebilirim.
Biz Elazığlıyız bizim tepkimiz biraz daha farklı algıda olacak çünkü biz Doğu’da olup da bayrağını göklerde gururla dalgalandıran, geçmişten beri vatanını hep seven sevecek olan insanların olduğu bir bölgenin evlatlarıyız.
 
Noktamı koymadan önce valiler kararnamesiyle valimiz değiştirildi. Şehirde kime eski vali desem ‘ohh çok şükür diyor’.
 
Yeni atanan valimiz Murat Zorluoğlu umarım Elazığ’ımız için bir şans olur, bu şehir için çalışır Malatya valisi gibi Elazığ’dan sonraki terfi görev yeri İstanbul olur. Görevinde başarılar diliyorum…
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
‘TÜRK SORUNU’