494 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
‘Lütfen Bu Memlekete Sahip Çıkın!’
‘Lütfen Bu Memlekete Sahip Çıkın!’
Elazığspor Gençlik 23 Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır ilimizde yapılacak yeni stadyumun ödeneğinin başka illere kaydırılmasına sert tepki gösterdi…
 
Elazığspor Gençlik 23 Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Elazığspor’da yaşanan belirsizliğe ve ardı arkası kesilmeyen sıkıntılara sessiz kalan ilin siyasetçilerine sert tepki gösterdi…
 
Mart Ayın’nda temeli atılacağı söylenen ancak 4 aylık süreçte hiçbir çalışma yapılmayan yeni stadyumun ödeneğinin başka illere kaydırılmasına adeta isyan eden Başkan Serkan Çayır; “Elazığspor stadyumuna gelecek olan ödenek neden Erzincan ve İzmir’e kaydırıldı?  Bu iki ilin vekilleri ödeneği kendi memleketlerine çekerken bizim milletvekillerimiz ne yapıyordu ne ile meşgullerdi? Sahipsiz memleket deyince öyle demeyin biz varız diyordunuz. Hani nerdesiniz?” sorularına cevap istedi.
 
Her zaman Elazığspor’un yanında olduğunu ve maaşının yarısını da kulübe bağışlayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a da tepki gösteren Serkan Çayır; “sizde bu memleketin milletvekilisiniz stadyumun ödeneğinin kesildiğinden haberiniz yok. Canlı yayında öğreniyorsunuz.” dedi.
 
Serkan Çayır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yerverdi;
 
Hani milletvekillerimiz nerdesiniz?
 
“Elazığspor'da sorunların sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor. Bir taraftan borçlarla transfer tahtasının açılmasıyla uğraşılırken diğer taraftan 10 yıldır yapımı yılan hikâyesine dönen stadyumla karşı karşıyayız. Elazığspor küme düşmeme mücadelesi verirken taraftar desteğine ihtiyaç duyarken lig bitmeden alel acele stadyum neden yıkıldı?  Yeni stadyumun temeli atıldı, başlandı derken Elazığ’da, Elazığspor’un ve Elaziz Belediyespor’un maç yapacağı saha yokken acil stadyum ihtiyacı varken Elazığspor stadyumuna gelecek olan ödenek neden Erzincan ve İzmir’e kaydırıldı?  Bu iki ilin vekilleri ödeneği kendi memleketlerine çekerken bizim milletvekillerimiz ne yapıyordu ne ile meşgullerdi? Sahipsiz memleket deyince öyle demeyin biz varız diyordunuz. Hani nerdesiniz? Yazık günah değilmi. Bu memlekete her alanda diğer şehirlerin gerisinde kalmadık mı? Stadyum başka bahara kaldı.”
 
Sayın Gürsel Erol sizde bu memleketin milletvekilisiniz…
 
“Aksa, sağolsun tesislerde elektrik yok, çim sahalar sulanamıyor. Çimler kurudu, hergün belediye, itfaiye araçlarının gidip sulamasıyla olacak bir iş değil. Sayın Gürsel Erol bir çift sözümüzde size olacak maaşınızın yarısını Elazığspor’a bağışladınız bir kaç deplasmana sponsor buldunuz. Hakkınızı inkar etmiyoruz ama sizde bu memleketin milletvekilisiniz stadyumun ödeneğinin kesildiğinden haberiniz yok. Canlı yayında öğreniyorsunuz. Siz niye Aksa ile hiç görüşmediniz?” Televizyon programında dediniz eğer elektrik borcu ödenemiyorsa, faturayı bana gönderin öderim demiştiniz. Artık tribünlere oynamayı bırakın, Elazığ halkı seçim döneminde sizlere sahip çıktı destek verdi. Karşılığı böylemi olacaktı. Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyun artık bu memleketin vebali sizlerin boynunda bu işe bir çözüm yolu bulun artık, stad yok her hafta kilometrelerce yol gitmek istemiyoruz. Lütfen bu memlekete sahip çıkın sözleriniz lafta kalmasın, icraat bekliyoruz. Birlik ve beraberlik istiyoruz. Elazığ sizden çok şey istemiyor özellikle stadyum konusunda herkesi göreve davet ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımla…”
14 Haziran 2019 Cuma, 13:43
494 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
‘Lütfen Bu Memlekete Sahip Çıkın!’